Sutjeska se “okliznula”, važne pobjede Budućnosti i Dečića

0

Fudbaleri Sutjeske remizirali su na gostovanju Rudaru rezultatom 1:1, pa nakon 22. kola Telekom 1.CFL imaju 10 bodova više od drugoplasirane Budućnosti.

Po teškom terenu za igru, lider je poveo u Pljevljima pogotkom Vladimira Jovovića u 26. minutu. U finišu prvog poluvremena, Dušan Živković je izborio jedanaesterac, koji je ubrzo pretvorio u 1:1, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Budućnost je u gradskom okršaju savladala Podgoricu sa 2:1, a sva tri gola postignuta su u razmaku od 13 minuta igre u drugom poluvremenu. Stefan Milošević postigao je u 54. minutu gol za vođstvo domaćina, da bi u 65. minutu poravnao Vladimir Boljević. Ipak, samo minut kasnije, Nikola Ukšanović je autogolom vratio svoj tim u zaostatak iz kojeg nije uspio da se izvuče.

Minimalnom pobjedom nad Iskrom, koju je pogotkom sa bijele tačke potpisao Kristijan Vulaj, Dečić je preuzeo treće mjesto na tabeli. Tuzani su trijumfom u Danilovgradu prekinuli niz od dva poraza, ali i zaustavili Iskru, koja je prije današnje utakmice vezala tri pobjede.

U borbi za izlazak na međunarodnu scenu je i Petrovac, koji je na gostovanju Jezeru došao do prve pobjede u proljećnjem dijelu sezone. Jedini gol na utakmici u Beranama postigao je Dejan Perović u 12. minutu.

Istovjetan rezultat viđen je i u Golubovcima, gdje je Mornar bio bolji od Zete. Trenutak odluke desio se u 41. minutu, a strijelac je bio Igor Poček.