Suze Jahanbaša, tužna sezona za Bornmut (VIDEO)

0

Brajton – Bronmut 1:0 (2:0)
3′ Jahanbaš, 79′ Moj

Fudbaleri Brajtona savladali su danas na svom ,,Ameks“ stadionu ekipu Bronmuta rezultatom 2:0 u utakmici 20. kola Premijer lige.

Domaći tim je dominirao tokom najvećeg dijela susreta i zasluženo trijumfovao na ovom duelu.

Već u trećem minutu Brajton je napravio problem Bornmutu kada je Mopej ostavio loptu Alirezi Jahanbašu, a Iranac ju je silovito poslao u mrežu za vođstvo domaćih. Jahanbaš je veoma emotivno proslavio ovaj pogodak, s obzirom na to da mu je to prvi u karijeri u Premijer ligi, posle tačno 1047 minuta na terenu.

Pokušavao je Bornmut u naletima da učini nešto pred golom Brajtona, ali nisu uspijevali. Takođe, Brajtonu je u 58. minutu poništen pogodak Dena Brna, nakon milimetarskog ofsajda…

Konačan rezultat postavio je Aron Moj, posle lijepe akcije i asistencije Leandra Trosara, te je tako nastavio agoniju i lošu sezonu za Bornmut.

Brajton je 13. sa 23 boda, dok je Bornmut 16. sa tri manje.