“Svi momci koji su dobili priliku su opravdali očekivanja”

0

Ni izgubljeno prvo poluvrijeme, ni promašen jedanaesterac u 35. minutu, ni sitne greške, ni nešto lošija igra… Ništa nije moglo da zaustavi Budućnost da dođe do novog trijumfa u okviru 23. kola Telekom 1. CFL.

“Plavi“ su nakon preokreta demolirali Petrovac pod Malim brdom (4:1) zahvaljujući perfektnom drugom poluvremenu u kome su golove postigli Igor Ivanović sa bijele tačke, Dejan Zarubica (dva) i mladi Viktor Đukanović.

Plavi tim je iako oslabljen neigranjem Raičkovića, Mirkovića, Božovića i Adžića produžio seriju neporaženosti na 22 utakmice (20 pobjeda, dva remija), dok su u prvenstvu upisali 20 mečeva bez poraza (18 pobjeda, dva remija).

Čestitke igračima na zasluženoj pobjedi, drugo poluvrijeme je bilo odlično, mogli smo da damo još koji gol pored postignuta četiri. Odigrali smo sjajno, tako da nas te neke male greške koje smo pravili u prvom dijelu nisu koštale. Jednostavno, vidjela se razlika u kvalitetu“, poručio je trener Mladen Milinković.

Svi momci koji su dobili priliku su opravdali očekivanja, Aleksa je konstantno bio dobar, dok je Đukanović ponovo ušao i sa klupe postigao gol. Tako se sazrijeva. Nadam se da ćemo što prije matematički osvojiti titulu i sigurno će talentovani klinci dobiti još više prostora za igru“, rekao je Milinković.

Petrovac je bio motivisan nakon riješenih problema koji su ih opteretili u posljednje vrijeme, koristio je greške “plavih”, ali je Dragojević uvijek bio na visini zadatka.
Terzić je sa dva šuta pokušao da pokrene ekipu, ali su Petrovčani poveli u 27. minutu kada je Mikijelj bio precizan sa bijele tačke. Priliku da mu se revanšira imao je Marko Vučić u 35, ali mu je golman odbranio penal.

Ta situacija je definitivno razdrmala “plave”, Budućnost je tražila izjednačenje već do kraja prvog dijela, pritiskala je domaćina, a u drugom poluvremenu je na terenu postojala samo jedna ekipa. Izjednačenje je ispisano već u 49. minutu kada je Ivanović pogodio penal nakon što je oboren Terzić, da bi već u 54. bilo 2:1 nakon što je pogodio Zarubica.

Razigrali su se praktično svi ofanzivci Budućnosti, Terzić je ređao asistencije, Ivanović i asistencije i bio poržrtvovan u svakom trenutku, a Grbić je djelovao neuhvatljivo za protivnike… Međutim, udarce Terzića, Grbića i Ivanovića praktično u situaciji jedan na jedan odbranio je njihov bivši kolega Đurović.

Ali plavi nisu odustajali ni nakon promašenih šansi, nego su tražili još golova, a potpisali sui h Zarubica u 80. i Đukanović četiri minuta kasnije. Tako će utakmica pod Malim brdom biti upamćena po petom golu Ivanovića u prvenstvu, osmom egzekucijom Zarubice (trećom na posljednje tri utakmice), drugim golom 17-godišnjeg Đukanovića (dao još jedan u Kupu), te sa tri asistencije Terzića…