Svjetsko klupsko prvenstvo: Reprezentativac Libije kao Suarez, Ronaldo i Bejl

0

Al Sad – Esperans 2:6 (1:4)
Buneđah 32’pen, Al Hajdos 49’pen – Elhuni 6′, 42′, 74′, Badri 13′, 25’pen, Derbali 87′

Fudbaleri Esperansa osvojili su peto mjesto na Svjetskom klupskom prvenstvu u Dohi.

Osim po činjenici da je postignuto čak 8 golova meč će ostati upamćen i po het-triku veziste šampiona Afrike, Hamdua Elhunija, koji je postao tek četvrti igrač sa ovakvim učinkom i stao uz rame nekima od najboljih svjetskih napadača.

Prije reprezentativca Libije het-trik na Svjetskom klupskom prvenstvu postigli su još samo Luis Suarez (2015), Kristijano Ronaldo (2016) i Geret Bejl (2018).

Esperans je posle 13 minuta imao dva gola prednosti, a nakon isključenja Hasana bilo je 3:0 sredinom prvog dijela igre. Al Sad je uspio da postigne gol do kraja poluvremena, ali je razlika ostala ista pošto je i klub iz Tunisa još jednom savladao golmana Mešala Baršama.

Na startu drugog dijela katarski klub je smanjio na 2:4, ali je do kraja meča primio još dva gola.