Tadić kao Prometej čuva plamen nade “svecima”, VBA kasno upalio, Palas ulovio “lisice” [VIDEO]

0

Ukoliko Sautempton izbori opstanak u Premijer ligi, na ulazu u najjužniju englesku luku treba da podignu spomenik Dušanu Tadiću.

Srpski reprezentativac je sa dva gola trasirao put “svecima” do pobjede nad Bornmutom, koja im ostavlja nadu da u preostale tri utakmice mogu da isprave ono što su zabrljali tokom sezone.

Tadić je prvi gol postigao u 25. minutu, izjdnačio je King u nadoknadi prvog dijela, ali je odlični vezista u 54. minutu, svojim drugim golom, vratio prednost Sautemptonu.

U samom finišu gledali smo ogroman pritisak “trešnjica”, a u dva navrata je domaće spasio golman MekKarti, sjajnim odbrana kada su svi vidjeli loptu u mreži.

Novu senzaciju napravio je Vest Brom, koji igra sjajno od kada su mu šanse za opstanak postale mizerne. Danas su slavili pobjedu u Njukaslu, a jedini strijelac na Sent Džejms parku bio je Met Filip u 29. minutu.

Palas je deklasirao Lester i definitivno prebrinuo brige oko statusa. Londonski tim je slavio sa čak 5:0, a sve golove postigli su različiti fudbaleri. Lesteru je posao bio otežan zbog isključenja Olbrajtona u 56. minutu.

Bez golova je završen duel Barnlija i Brajtona, čime mogu da budu zadovoljni i jedni i drugi. Everton je nanio težak poraz Hadersfildu, pa sad domaćinu predstoje muke oko obezbjeđivanja opstanka.

U prvoj utakmici današnjeg programa Liverpul nije uspio da savlada ekipu Stouka, a Mohamed Salah će sačekati neku narednu priliku da dođe do rekordnog, 31. gola. Egipćanin je na ovoj utakmici pokazao da je samo čovjek, pošto je u prvom poluvremenu promašio šansu iz reda nepromašivih.

Sautempton – Bornmut 2:1 (1:1)