Težak poraz Crne Gore

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je u prijateljskom odmjeravanju snaga od vršnjaka iz Sjeverne Makedonije rezultatom 4:1.

Izabranike Slobodana Draškovića u poraz su odvele greške u defanzivi koje su Makedonci znali da iskoriste i postignu četiri pogotka.

Domaći igrači došli su do prednosti u 36. minutu iz slobodnog udarca dosuđenog nakon igre rukom. Direktan udarac Stojanovskog sa ivice kaznenog prostora završio je iza leđa čuvara naše mreže.

Nakon pet minuta igre u nastavku Makedonci su duplirali prednost – mrežu naše selekcije zatresao je Mateo Sofijanoski.

„Sokoli“ su na drugi pogodak protivnika odgovorili veoma brzo i već u 55. minutu smanjili zaostatak. Lijepu akciju i prodor Stanišića po desnoj strani u pogodak je pretvorio Globarević. Već u sljedećem napadu Draškovićevi izabranici mogli su do izjednačenja ali Pešukić nije iskoristio priliku koja mu se ukazala.

Makedonci do trećeg pogotka dolaze u 65. minutu zahvaljujući Eleziju koji je pogodio sa desetak metara, da bi u 81. minutu Gudžufi nakon solo prodora postavio konačan rezultat susreta.

Isti rivali odigraće revanš meč u četvrtak, 12. marta 2020. godine.