Tri gola, dva crvena kartona, jedan promašen penal: Juve nadomak titule (VIDEO)

0

Fudbaleri Juventusa savladali su večeras u derbi utakmici 26. kola Serije A ekipu Napolija na ,,San Paolu” rezultatom 2:1.

Sjajan i sadržajan meč viđen je danas u Napulju gdje je gostovao neprikosnoveni lider Serije A – Juventus.

Uzbuđenja su počela u 25. minutu kada je Kevin Malkui loše vratio loptu golmanu Aleksu Meretu koju je presjekao Kristijano Ronaldo. Mladi čuvar mreže je srušio Portugalca, uz pomalo sumnjivu odluku sudije Rokija, jer je kontakt bio minimalan, te je Meret zaradio direktan crveni karton, a Juventus priliku da povede iz slobodnog udarca na ivici šesnaesterca. Loptu je namjestio Miralem Pjanić, a onda nonšalantno savladao rezervnog golmana Davida Ospinu za vođstvo Juvea.

Vrlo brzo, Torižani su stigli i do novog pogotka, kada je Emre Džan neometano postigao gol glavom u 38. minutu i tada je izgledalo da je meč praktično riješen.

Međutim, na startu drugog poluvremena, jedini igrač u polju sa žutim kartonom Miralem Pjanić, dobija drugi karton zbog igranja rukom na sredini terena i okolnosti se mijenjaju.

Napolitanci su napali što im se isplatilo u 61. minutu kad je Insinje uposlio Hosea Kaljegona za 2:1. Osetili su krv domaći, napali, i u 84. minutu igre dosuđen je penal za Napoli posle igranja rukom Aleksa Sandra i intervencije iz VAR sobe.

Odgovornost je preuzeo Lorenco Insinje, ali njegov snažan šut završio je na stativi gola koji je branio Vojček Ščensni i meč je okončan sa 2:1 u korist Juventusa.

Tim Masimilijana Alegrija sada ima čak 16 bodova više od drugoplasiranog Napolija i njihova osma titula šampiona Italije u nizu im je nadomak ruke.