Trijumf Partizana, odlična partija naših reprezentativaca

0

Fudbaleri Partizana savladali su danas Voždovac 0:2.Odlično izdanje u gostujućem timu pružili su naši reprezentativci Šćekić i Vujačić.

Voždovac – Partizan 0:2(0:0) Asano 50′, L. Marković 79′

Novo slavlje Partizana u prvenstvu, šesto uzastopno, nakon trijumfa na “Krovu“ protiv Voždovca. Crno-bijeli su se sa ova tri boda vratili na drugo mjesto i ako slave u vanrednom kolu protiv Lučanaca, prezimeće na toj poziciji. Ponovo je Stanojević izrotirao tim. Povrijeđenog Miljkovića na mjestu desnog beka zamijenio je Banjak, a umesto Kamerunca u srcu odbrane igrao je Vujačić. Urošević se vratio na lijevu stranu, a oporavio se i Holender. Suma je krenuo od starta, dok je Natho čekao priliku sa klupe. Voždovac je imao dosta uspjeha protiv Partizana, dobio je četiri od posljednjih sedam utakmica sa crno-bijelima, ali je večeras ekipe trenera Jovana Damjanovića bila na svom nivou samo u prvih 45 minuta. Nisu iskoristili svoje šanse i kažnjeni su za to u nastavku.

Voždovac: Preković – Živković, Gajić, Milović, Lasickas, Ajdinović, Pantović(od 80′ Stoisavljević), Putinčanin, Milosavljević(od 82′ Đorić), Cvetićanin(od 72′ Stojčev), Vujnović
Partizan: Popović, Banjak, S. Marković, Vujačić, Urošević, Šćekić, Zdjelar, Jojić(od 71′ L. Marković), Suma(od 61′ Natho), Asano(od 80′ F. Stevanović), Holender(od 80′ Štulić)

Prvo poluvrijeme i bukvalno je bilo za zaborav. Doduše, možda bi sve bilo drugačije da je Pantović realizovao sjajnu priliku u 11. minutu, koju mu je pripremio Partizanov štoper Svetozar Marković. Posle centaršuta sa desne strane Marković je loše intervenisao, lopta je pala ispred Pantovića, a ovaj je poslao za malo pored gola. Čini se da je čak dodirnula i stativu. Mladi golman Popović je već bio savladan i krenuo je na drugu stranu.

Ta šansa dodatno je ohrabrila domaće koji su bili opasniji kada su napadali, mada konretnih stvari pred golom crno-bijelih nije bilo. Bilježimo jedan šut Lasickasa, ali taj pokušaj litvanskog internacionalca lako je uhvatio Popović. Problem za Partizan mogao bi biti i žuti karton za Sašu Zdjelara, dosta rano zarađen, a poslije netačnog dodavanja Miloša Jojića. Dosta problema imao je Partizan sa centaršutevima, Vujačić i Marković su često u svom petercu morali da intervenišu, pošto mladom Popoviću istrčavanje nije jača strana.    Sasvim nenadano dva velika uzbušenja viđena su u samom finišu poluvremena. Prvo su po desnoj strani napada Partizana kombinovali Banjak i Aasano, uslijedilo je pravovremeno dodavanje za Filipa Holendera, ali je mađarski reprezentativac šutirao u spoljni dio mreže. Pred sam odlazak na odmor, bivši Partizanov đak, Luka Cvetićanin, umakao je po desnoj strani i šutirao, ali je Popović prozreo njegovu namjeru i sprečio vođstvo “zmajeva“.

Izgleda da su fudbaleri Partizana dobro izribani u svlačionici, pa su bolje otvorili drugo poluvrijeme. Prva akcija Sume i Asana nije prošla, ali jeste sljedeća, u 50. minutu, kada je Šćekić u pravom momentu poslao loptu ka Asanu, a hitri Japanac izašao sam ispred Prekovića i rutiski poslao loptu u mrežu. Imao je Asano malo i sreće kod prijema lopte, ona ga je zakačila u petu, ali je ostala u njegovom posjedu. Od 5. minuta nastavka gosti su poveli na “Krovu“.

Pomalo neočkivano vođstvo donijelo je mir u igru Partizana. Nisu crno-bijeli zaigrali ništa spektakularnije, ali nije bilo grešaka na sredini i lako su izlazili na kraj sa težnjama domaćina da igru prenesu na njihovu polovinu. Naredni udarac ka golu “zmajeva“ vidjeli smo tek u 72. minutu, tada je Bibras Natho, koji je nešto ranije zamijenio Sumu, tuako posle ostavljene lopte od strane Holendera. Nije Preković imao problema sa udarcem Izraelca, mada je situacija bila sasvim solidna za goste. Voždovac je mogao da uradi nešto više posle skraćenog kornera u 77. minutu, prethodno je rukom igrao Urošević i zaradio žuti karton zbog priprema.

To je bila i posljednja šansa da Voždovac izbjegne poraz na ovom meču. Već u narednom napadu kombinovali su igrači koje je Stanojević ubacio u igru, Natho je dodao Lazaru Markoviću, a brzonogi napadač inteligentno, vrhom kopačke, pogodio donji lijevi ugao gola Prekovića.

Drugi gol Partizana spustio je zavesu na meč, bar što se njegovog ishoda tiče. Do kraja su treneri uveli još po dvojicu fudbalera, a Aleksandar Stanojević se odlučio za dvojicu “junoša“, Filipa Stevanovića i Nikolu Štulića. Rezultat se nije mijenjao, ostalo je 2:0 za goste, a Partizan nije primio gol na pet prethodnih mečeva, računajući i duel Kupa sa Metalcem u Gornjem Milanovcu.