U Srbiji je sinoć odigran jedan od najluđih mečeva u evropskim takmičenjima

0

Pomalo nevjerovatan meč odigrali su sinoć u okviru  2. kola kvalifikacija Evropske lige srbijanska Bačka i rumunski FCSB, nekadašnja Steaua…

Vjerovali ili ne, završilo je 6:6, a boljim izvođenjem jedanaesteraca slavili su gosti i prošli dale.

Domaći su već nakon 14. minuta vodili 2:0 golovima Milićevića i Duronjica, a gosti se do kraja prvog dijela vratili u igru pogotkom Komana. Bačka Topola je pred sami kraj prvog poluvremena ostala bez Ponjevića koji je dobio crveni karton pa je posao im bio otežan.

U nastavku pet golova. Antonić i Tomanović su pogađali za domaće, a za goste dva puta Man, te autogol Blaža, za 4:4. Otišlo se na produžetke. Tek što je počelo crveni karton za Siladjija, pa su domaći ostavili sa devetoricom. Koristi to Man za 4:5, no Tumbasević brzo vraća na 5:5. Petre u 108. minuti pogađa za 5:6, no Tomanović tri minuta prije kraja produžetka postavlja nevjerovatnih 6:6.

Šlag na tortu bili su jedanaesterci. Banjac je promašio kod domaćih, svi ostali u oba tima su pogađali i Rumuni idu dalje.

Na osnovu onoga što su prikazali i domaći su zaslužili prolaz, no fudbal je često veoma okrutan.