U16: Poraz od Srbije

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od vršnjaka iz Srbije rezultatom 2:0 u prijateljskom meču koji je danas odigran u Radanovićima.

Reprezentativci Srbije, koju su danas završili mini pripreme u Budvi, do pobjede u duelu sa „sokolima“ došli su golovima Pavlovića u prvom i Đermanovića u drugom dijelu susreta.

Gosti su od samog starta susreta nametnuli tempo igre koji im odgovara i već nakon šest minuta došli do prednosti. Mrežu našeg tima zatresao je Pavlović koji je udarcem sa više od 25. metara pogodio gornji desni ugao našeg gola.

Do odlaska na odmor naša selekcija imala je priliku da dođe do izjednačenja ali je udarac Krivokapića iz slobodnog udarca odličnom inetervencijom zaustavio golman gostiju.

Miličkovićevi izabranici su u nastavku propustili dvije prilike da dođu do izjednačenja, ali su Bojović i Dinoša slavo reagovali i dozvolili golmanu rivala da osujeti njihove pokušaje.

Dva minuta prije kraja susreta grešku defanzivne linije našeg tima i odličnu povratnu loptu udarcem sa pet metara u pogodak je pretvorio Đermanović.

Reprezentacija Srbije kvalitetom se nametnula u današnjoj utakmici, što su znalački iskoristili da dođu do pobjede. Pokušali smo da odgovorimo i pariramo čvrstom i agresivnom igrom ali to nije bilo dovoljno za bolji rezultat. Vrlo teško smo iz orgaizovane igre dolazili do protivničkog gola, a kada smo uspjeli da dođemo do prilika nismo imali prava rješenja. Pokušaćemo da kroz naredne akcije, koje nas očekuju u aprilu, nadoknadimo uočene nedostatke, rekao je selektor Miličković.

Crna Gora – Srbija 0:2

Stadion Donja Sutvara, Radanovići.

Sudija: Marko Ćupić (Crna Gora).

Strijelci
0:1 – Pavlović 6′, 0:2 – Đermanović 88′

Crna Gora: Lazar Živanović (Petar Radulović), Matija Drinčić, Andrej Pupović (Filip Drobnjak), Mirko Milikić (Adbel Osmanović), Andrija Krivokapić (Egzon Dinoša), Ivan Bojović (Ognjen Gašević), Ilija Vujović (Nikša Vujanović), Amir Muzurović (Kenan Nikočević), Petar Vukčević (Balša Dubljević), Jovan Mirković (Veljko Radenović), Luka Todorović (Ivan Vukčević).
Selektor: Boris Miličković.

Srbija: Luka Krstović (Petar Čučak), Veljko Đorđević (Stefa Radmanović), Mateja Dukić (Bogdan Jočić), Nikola Ćorić (Goran Lončar), Bojan Balaž (Sava Čestić), Strahinja Eraković (Danilo Mitrović), Njegoš Kupusović (Ivan Ćorković), Martin Novaković (Jovan Đermanović), Vukašin Joković (Ivan Tejić), Lazar Pavlović (Slobodan Stanojlović), Dragoljub Savić (Nenad Adžibaba).

Selektor: Vladimir Ješić