U16: Ubjedljiv poraz Crne Gore

0

U-16 selekcija izgubila od Južne Koreje…

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore porazom od Južne Koreje startovala je na međunarodnom turniru u Mijanmaru.

Azijska selekcija slavila je sa 4:0, dok su izabranici Slobodana Draškovića propustili nekoliko dobrih prilika za postizanje gola.

Najbolji pojedinac utakmice bio je napadač Južne Koreje Hamin Čang, koji je upisao het-trik golovima u 23, 34. i 47. minutu. Četvrti gol za Južnu Koreju djelo je Sumin Lija.

Na drugoj strani, ,,sokoli“ su promašili dobre šanse u 27. i 31. minutu. Prvo Viktor Đukanović nije iskoristio odličnu situaciju, da bi ubrzo nakon toga Bojan Pavićević bio neprecizan.

U nastavku je izglednu šansu propustio i Aleksa Ćetković u 53. minutu.

U drugom kolu turnira u Mijanmaru, Crna Gora se 16. avgusta od 9 časova po našem vremenu sastaje sa Indonezijom.

JUŽNA KOREJA – CRNA GORA 4:0

Mandalar stadion, Mandelej.

Sudija: Kjav Lvin (Mijanmar).

1:0 – Hamin Čang 23′, 2:0 – Hamin Čang 34′, 3:0 – Hamin Čang 47′, 4:0 – Sumin Li 76′

Južna Koreja: Mano Park, Jiso Kim, Seokvan Jang, Hamin Čang (od 74. Hjeok Song), Raevo Kim, Jon Kang Sang, Gjeom Park, Jangangjeol Park (od 61. Dohjun Kim), Sumin Li, Jinjeop Kim (od 61. Hvi Son), Dongjeon Li.
Selektor: Jinjong Jang.

Crna Gora: Filip Domazetović, Balša Medenica, Damjan Dakić, Nihad Balić (od 29. Luka Živković), Đorđe Pešukić (od 46. Balša Barović), Aleksa Ćetković, Tomo Šoć, Vedad Turusković, Luka Bubanja (od 46. Damjan Kukuličić), Viktor Đukanović, Bojan Pavićević.
Selektor: Slobodan Drašković.