U17: Debakl “sokolića”

0

U-17 selekcija Crne Gore poražena u drugom kolu kvalifikacija za EP.

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je sa 6:0 od Holandije u drugom kolu grupe 1 preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Holanđani su krenuli jako od starta i brzo pokazali zašto su jedna od najboljih ekipa na kontinentu u kadetskoj konkurenciji.

Već nakon pola sata imali su velikih četiri gola prednosti, zahvaljujući golovima Mohameda Tabunija, Džejdena Brafa, Nufala Banisa i Sontjea Hansena. U nastavku su rutinski priveli meč kraju, uz golove Hansena i Banisa.

Sa druge strane, izabranici Obrena Sarića stvorili su nekoliko šansi u drugom poluvremenu. U 65. minutu Aldin Drndar je, nakon asistencije Milana Vukotića, propustio izglednu šansu, dok je dvadesetak minuta kasnije Vuk Dapčević bio neprecizan iz povoljne pozicije.

Minut kasnije Jovan Dašić je oprobao šut, ali je golman Holandije kranjim naporom uspio da odbrani taj udarac.

– Holandija je pokazala zašto je važeći prvak Evrope u kadetskoj konkurenciji. Rezultat je realan i odgovara dešavanjima na terenu. U drugom poluvremenu imali smo dvije odlične šanse da smanjimo prednost rivala ali je i protivnik imao još jekoliko situacija za postizanje pogotka. Okrećemo se narednoj utakmici i pokušaćemo da osvježimo i što bolje pripremimo ekipu za posljednji meč na turniru, rekao je selektor Sarić.

Posljednji meč na turniru ,,sokolići” igraju 3. oktobra, protiv Lihtenštajna.

HOLANDIJA – CRNA GORA 6:0

Stadion Skarsjevalen, Ljungskile.

Sudija: Denis Šurman (Ukrajina).

1:0 – Mohamed Tabuni 14′, 2:0 – Džejden Braf 17′, 3:0 – Nufal Banis 24′(p), 4:0 – Sontje Hansen 31′, 5:0 – Sontje Hansen 66′, 6:0 – Nufal Banis 71′(p)

Milan Vukotić – Crna Gora

Holandija: Tejn Trust, Ki Huver (od od 46. Stiven van der Slot), Nerajšo Kasanvirdžo, Melajro Bogarde (od 59. Tven van der Zeuv), Enis Salah Edine (od 59. Tijs Feltuis), Dirk Proper (od 46. Jost de Šuter), Džejden Braf, Sib van Otele, Nufal Banis, Mohamed Tabuni, Sontje Hansen.
Selektor: Peter van der Ven.

Crna Gora: Lazar Baltić, Stefan Dajević, Ljubomir Pejović, Vuk Ćosić, Nemanja Božović, Bogdan Obradović, Milan Vukotić, Blagota Marković (od 47. Aldin Drndar), Petar Vuković, Dejan Perović (od 46. Jovan Dašić), Ognjen Gašević (od 47. Andrija Kolundžić).
Selektor: Obren Sarić.