U17: Pobjeda “sokolića”

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore upisala je pobjedu na UEFA razvojnom turniru koji se igra u Bosni i Hercegovini – tim Borisa Miličkovića je nakon penala bio bolji od Slovenije sa 6:5. Regularni tok utakmice završen je rezultatom 2:2.

Crna Gora je odlično počela utakmicu i zasluženo povela sjajnim golom Brnovića koji je pogodio sa 20-ak metara. Kada je u finišu prvog poluvremena Grubač je glavom zakucao loptu u gol Slovenaca na centaršut Petrovića, činilo se da će naša selekcija lako stići do pobjede. Ipak, Slovenija je u nastavku zaigrala bolje, a fantastičan gol Demirovića u 51. minutu dao im je nadu da mogu do izjednačenja koje je stiglo u finišu poluvremena preko Starea. Za razliku od meča sa Bosnom, nakon penala se ovog puta radovala naša selekcija.

Napokon smo bili konkretni pred golom protivnika i postigli dva lijepa gola. Sa pojedinim segmentima igre danas sam bio zadovoljan, ali nismo bili na nivou u defanzivi što je protivnik iskoristio da se vrati u meč. Slovenija je vrlo dobra ekipa, igraju otvoreno i dobro su organizovani, mislim da su danas imali i veći posjed lopte. Iako smo bili organizovaniji na protivničkoj polovini, ponovo je nedostajalo mirnoće i preciznije pas igre. Šteta što nismo dobili meč u regularnom toku, ali je nagrada za dobro izdanje ovog puta stigla sa penala – rekao je selektor Boris Miličković.

Posljednji meč na turniru naša selekcija igra sjutra od 10.30 časova sa selekcijom Litvanije.
Crna Gora – Slovenija 8:7 penali – 2:2 (2:0)