U17: Ukrajina bolja u drugom meču

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 4:0 od vršanjak iz Ukrajine u drugom prijateljskom meču koji je danas odigran u Podgorici.

„Sokolići“ nisu uspjeli da se na pravi način suprostave kvalitetnom rivalu, koji je iskoristio sve ukazane prilike i došao do još jedne visoke pobjede.

Gosti su do prednosti došli na samom startu igre – već u drugom minutu Kondak je, nakon kornera, sa nekoliko metara udarcem glavom zatresao mrežu našeg tima. Osam minuta kasnije Murdjuk je pokušao udarcem iz daljine, Živanović odbio loptu na koju je prvi stigao Derogan i preciznim udarcem duplirao prednost svog tima.

Do odlaska na odmor Ukrajinci su uspjeli još jednom da pronađu put do mreže – u 37. minutu Murdjuk je odlično izveo sloodan udarac, prebacio zid i pogodio gornji desni ugao našeg gola.

Konačan rezultat susreta postavio je Zavgorodni u 66. minutu udarcem sa ivice kazenog prostora.

– Nismo pokazali rekaciju nakon prvog meča i poraza koji smo pretrpjeli. Djelovali smo nemoćno, nismo uspijevali da odgovorimo veoma kvalitetnoj reprezentaciji Ukrajine. Potrebna je bila agresivnost kako bi se suprostavili rivalu ali ona je izostala na današnjem susretu. U prvoj utakmici smo tokom prvog poluvremena igrali dobro, dok smo danas podbacili u svim segmentima. Možda je prerano primljen pogodak, već u drugom minutu nakon prekida, uticao na naše igrače. Očigledno je da imamo problema na psihološkom planu, dok je ovaj dvomeč pokazao i koliko zaostajemo na fizičkom planu za rivalima kvaliteta Ukrajine, rekao je selektor Miličković.
Crna Gora – Ukrajina 0:4
Stadion FK „Kom“, Podgorica

Sudija: Marko Roganović (Crna Gora).

0:1 – Danil Kondak 2′, 0:2 – Ivan Derogan 20′, 0:3 – Mikailo Murdjuk 37′, 0:4 – Maksim Zavgorodni 66′