U18: Poraz naše selekcije

0

Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je sa 2:1 u prvom od dva prijateljska meča sa Mađarskom.

Izabranici Milorada Pekovića prikazali su dobru partiju, osim gola imali još nekoliko šansi, ali je protivnik znao da kazni dvije greške ,,sokolića“.

Prvu šansu na utakmici imala je Crna Gora već u prvom minutu. Milan Vukotić je dao dobru loptu za Ivana Vukčevića, čiji je šut sa desetak metara odbranio golman protivnika. Kazna za taj promašaj stigla je u 14. minutu – Čaba Bukta je iskoristio prostor koji mu se ukazao za vođstvo Mađarske.

Nakon toga je krenula ofanziva domaćina, koji je gol protivnika ozbiljno ugrožavao Luke Todorovića i dva puta Matije Račića.

Dva minuta po povratku sa odmora, ,,sokolići“ su došli do izjednačenja. Ponovo je u šansi bio Ivan Vukčević, koji je ovog puta matirao Donata Vukmana.

Egal je trajao do 61. minuta i pogotka Petera Bekea, koji se odlično oslobodio čuvara i zatresao mrežu Crne Gore.

Do kraja utakmice dobar pokušaj pred golom Mađarske imao je Ognjen Gašević.

– Dobro smo ušli u meč, imali neke dobre situacije, ali smo onda primili gol nakon jednog lošeg dodavanja u odbrani. Dobro smo reagovali tada, preuzeli loptu, stvorili nekoliko šansi, a onda postigli i gol. Nažalost, nakon što smi primili i drugi gol, nijesmo uspjeli da se rezultatski vratimo u meč. Nijesam nezadovoljan našom igrom, ali poraz nikada nije prijatan. Potrudićemo se da u revanšu odigramo još bolje, kazao je selektor Peković.

Iste ekipe sastaće se i u četvrtak, od 13:30 časova na ,,DG areni“ u Lješkopolju.

CRNA GORA – MAĐARSKA 1:2

Stadion ,,DG arena“, Podgorica. Gledalaca: 40.

Sudija: Marko Popović.

0:1 – Čaba Bukta 14′, 1:1 – Ivan Vukčević 47′, 1:2 – Peter Beke 61′