U19: Četiri pogotka „sokola“ u Skoplju

0

Omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je rezultatom 4:3 vršnjake iz Makedonije u drugom prijateljskom susretu dvije selekcije koji je danas odigran u Skoplju.

Izabranici Aleksandra Miljenovića pružili su odličnu igru i u 60. minutu imali četiri gola prednosti, nakon čega su dozvolili protivniku da za desetak minuta igre postgine tri pogotka i vrati se u igru. Ipak, do kraja susreta „sokoli“ su sigurnom igrom uspjeli da sačuvaju stečenu prednost.

Već u prvom minutu Vukotić je zatresao mrežu rivala udarcem sa bijele tačke– najstrožiju kaznu izborio je Stijepović kojeg je nepropisno u kaznenom prostoru zaustavio golman domaćih. Samo četiri minuta kasnije Jablan je imao idealnu priliku da duplira prednost našeg tima ali je udacem glavom sa pet metara poslao loptu malo iznad prečke.

U posljednjem minutu prvog dijela, nakon odlične akcije i dodavanja Krstovića, priliku da zatrese mrežu propsutio je Hot. Vezista našeg tima poslao je loptu pored lijeve stative udarcem sa pet metara.

„Sokoli“ su do drugog pogotka došli zahvaljujući Krstoviću – odličan solo prodor napadač naše selekcije krunisao je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora. Dva minuta kasnije Krstović je upisao asistenciju, pošto je pravovremenim dodavanjem omogućio Marušiću da udarcem sa deset metara pogodi metu.

U 60. minutu Krstović se po drugi put upisao u strijelce, nakon nove solo akcije i preciznog udarca sa 12 metara.

Makedonci su do prvog pogotka na susretu došli u 62. minutu zahvaljujući Fazlagiću koji je iskoristio najstrožiju kaznu dosuđenu nakon starta Peličića. Dva minuta kasnije, udarcem sa 18 metara, u strijelce se upisao i Mitrovski, da bi u 72. minutu nakon kornera Ristovski postigao i treći pogodak za Makedoniju.

U samom finišu susreta Krstović je imao priliku da kompletira het-trik ali je udarcem sa desetak metara pogodio stativu protivničkog gola.

– Utakmica je protekla u dominaciji naše selekcije. Pored četiri postignuta pogotka imali smo makar još pet-šest velikih prilika da pogodimo mrežu… Za pohvalu je to što smo postigli četiri gola. Međutim, velika opomena treba da nam bude opuštanje do kojeg je došlo, koje su Makedonci iskoristili da smanje rezultat, pa smo na taj način sigurnu prednost doveli u pitanje. Na sreću, sačuvali smo prednost i imali nekoliko pirilika da vratimo dva gola prednosti i upišemo ubjeljiviju pobjedu. Na današnjem susretu debi u omladinskoj reprezentaciji upisao je golman Đukić koji nastupa za Kopenhagen. Na kraju, bile su ovo uspješne utakmice tokom kojih smo provjerili svih 19 pozvanih igrača, rekao je selektor Miljenović.

Makedonija – Crna Gora 3:4

Trening centar Petar Miloševski, Skoplje.

Sudija: Igor Stojčevski (Makedonija).

0:1 – Vukotić 1′ (p), 0:2 – Krstović 50′, 0:3 – Marušić 52′, 0:4 – Krstović 60′, 1:4 – Fazlagić 62′ (p), 2:4 – Mitrovski 64′, 3:4 – Ristovski 72′