U19: Neuspjeh Crne Gore na startu kvalifikacija

0

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore porazom je startovala u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Igra naše selekcije nije bila toliko loša kao što je konačan rezultat, ali greške u odbrani su na kraju presudile pobjednika u ovoj utakmici.

Sve do pogotka koji su postigli Norvežani u 26.minutu igralo se realtivno izjednačeno. Vezista selekcije Norveške Eman Marković “odblokirao” je rezultat na polovini prvog dijela prvog poluvremena.

Igrao se 39.minut kada je Crna Gora priprijetila preko Zečevića, ali je Odegor bio siguran. Minut kasnije Marković je pokušao udvostručiti vođstvo, ali je bio neprecizan.

Na startu drugog poluvremena naša reprezentacija je krenula nešto ozbiljnije ka golu rivala. Krulanović u 49. i Grubač u 50.minutu su ozbiljno uposlili Odegora koji je, ipak, bio na visini zadatka.

Norvežani su uzvratili preko Holanda u 57.minutu, a tri minuta kasnije Nikola Krstović je ponovo zagrijao dlanove golmana Odegora.

Ipak, napori našeg tima nisu urodili plodom, a Norveška je duplirala prednost – strijelac je bio Holand.

Naši omladinci su nakon drugog primljenog gola krenuli na sve ili ništa, ali Grubač, Zečević bili neprecizni.

Holand je 10 minuta prije kraja kaznio propuste crnogorske odbrane i zapečatio sudbinu našem timu za konačnih 3:0.

NORVEŠKA – CRNA GORA 3:0 (26′ Marković, 63′ 83′ Holand)

Stadion: Kamza, Tirana

Sudija: Alijar Agajev (Azerbejdžan)

Žuti kartoni: Vukotić, Krstović, Jablan

NORVEŠKA: Odegor, Borhgrevink, Salte, Estigard, Vetlesen, Marković (71′ Aguda), Hauge (46′ Svendsen), Olsen, Borkeit, Vinjor, Holand (84′ Pedersen).

CRNA GORA: Milović, Krulanović, Roganović, Jablan, Terzić, Hot (46′ Grubač), Drinčić, Krstović (62′ Kriještorac), Zečević (69′ Marušić), N.Krstović, Vukotić.

Naredni meč naša reprezentacija igra 7.oktobra protiv Albanije.