U19: Pobjeda Crne Gore

0
foto: fscg.me

Prva prijateljska utakmica omladinskih reprezentacija Crne Gore i Ukrajine završena je pobjedom naše selekcije rezultatom 2:0.

foto: fscg.me
foto: fscg.me

Meč odigran na drugom terenu Trening kampa FSCG izabranici Aleksandra Miljenovića riješili su u drugom poluvremenu kada su inspirisani igrom Račića uspjeli da dva puta matiraju Bilika.

Jedini dobar pokušaj da ugrozi gol protivnika imala je naša selekcija ali je u 41. minutu susreta Kordić propustio da na pravi način kruniše odličnu akciju Račića – naš napadač, koji je ušao u igru nekoliko minuta ranije umjesto Vorotovića, nakon odličnog solo prodora poslužio je Krodića čiji je udarac sa sedam metara zaustavio Bilik.

Već u drugom minutu nastavka viđena je slična situacija pred golom protivnika, pa je novi solo prodor i dobro dodavanje Račića pogotkom krunisao Burzanović. Kapiten „sokola“ poslao je loptu pod prečku protivničkog gola udarcem sa deset metara.

Samo dva minuta kasnije uslijedi je novi solo prodor Račića koji je završen preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora, čime je duplirana prednost našeg tima.

Ukrajnici su najbolju priliku da smanje prednost „sokola“ u posljednjem minutu susreta ali je Lazar Carević odbranio udarac Zavinskog sa bijele tačke.

Drugi meč omladinskih reprezentacija Crne Gore i Ukrajine igra se u četvrtak na Trening kampu FSCG sa početkom u 16.30 časova.


Crna Gora – Ukrajina 2:0

Podgorica, Trening kamp FSCG.

Sudija: Miloš Bošković (Crna Gora).

Strijelci
1:0 – Burzanović 47′, 2:0 – Račić 49′

Žuti kartoni
Marković – Crna Gora
Zavinski, Matvienko, Jarmolenko – Ukrajina

Crna Gora: Lazar Carević, Luka Malešević, Dušan Bigović (Petar Šušić), Danilo Marković, Balša Banović, Vladan Kordić (Marko Miličković), Kristijan Hadžiosmanović (Admir Musić), Marko Burzanović (Kristijan Vulaj), Anis Cecunjanin (Ilija Vukotić), Filip Vorotović (Dejan Račić), Meldin Drešković. Selektor: Aleksandar Miljenović.

Ukrajina: Oleg Bilik, Dmitro Bondar (Juri Zavinski), Eduard Matvienko, Vladislav Škinder (Mikita Veličenko), Jevgen Čeberko, Oleg Kožuško, Naraij Muha (Tomas Sereda), Stanislav Hudž (Džaba Fhadze), Juri Ivanočko, Artem Jarmolenko, Bogdan Lejdnijev (Ivan Antonjuk). Selektor:Vladimir Citkin.

FSCG.ME