U19: Remi na početku kvalifikacija

0

Omladinska reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Kiprom rezultatom 0:0 u prvom kolu turnira preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Na stadionu ,,Pejia“ viđen je tvrd meč, u kojem su obje ekipe stvorile po jednu izglednu šansu. Ipak, ,,sokoli“ mogu da žale za situacijom u posljednjim trenucima meča, kada je sudija Katalin Gaman propustio priliku da dosudi jedanaesterac za Crnu Goru nakon očiglednog igranja rukom štopera domaćih Nikolasa Panajotua.

– Dobro smo ušli u meč, kontrolisali igru i nijesmo dozvolili protivniku da dođe do šansi. U drugom poluvremenu smo našim greškama dozvolili Kipranima da stvore par šansi, ali smo se brzo stabilizovali i, uprkos crvenom kartonu, do kraja utakmice uspjeli da sačuvamo svoj gol. Bila je tu i situacija u finišu, kada je sudija trebalo da svira jedanaesterac, međutim, takvi momenti se dešavaju i moramo biti spremni na njih. Okrećemo se narednom meču, protiv Letonije.

Prvi dio meča protekao je u blagoj incijativi Crne Gore, koja je u finišu imala šansu da preko Sergeja Grubača dođe do vođstva. Ipak, udarac glavom visokog napadača Kjeva završio je preko gola.

U nastavku je Kipar bio nešto agresivniji, pogotovo početkom drugog poluvremena. Najbolju priliku za domaćina propustio je Panajotis Luka u 59. minutu, kada je iskosa sa desetak metara šutirao pored gola.

,,Sokoli“ su mogli do vođstva i u 63. minutu, ali je golman Kipra Savas Nikolau kranjim naporom odbranio odličan šut Ivana Vukčevića sa dvadesetak metara.

Posljednjih petnaestak minuta utakmice Crna Gora je odigrala sa igračem manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Aleksandar Vlahović.

Naredni protivnik ,,sokola“ u grupi 11 je Letonija. Taj meč na igra se u petak 16. novembra od 10 časova, takođe u Pafosu.

KIPAR – CRNA GORA 0:0