U19: Vukotić srušio Albance

0

Omladinska reprezentacija Crne Gore zabilježila je prvi trijumf na kvalifikacionom turniru u Albaniji.

Naša selekcija je sa 1-0 savladala domaćina – Albaniju. Za razliku od prvog meča Miljenović je rotirao igrače u odbrani što je donijelo pozitivan rezultat i veću sigurnost tima.

U prvom poluvremenu je viđena prilično nezanimljiva igra, posebno u prvih 20 minuta. Prvi udarac ka golu uputili su Albanci u 24.minutu preko Laktija, ali je Milović bio siguran. Nakon toga su pokušali Lakti i Gertsos, ali su bili neprecizni.

Naši reprezentativci su se mučili sa organizacijom igre i završnicom pa do 64. minuta nisu uputili udarac ka golu Albanije kada je neprecizno šutirao Zečević.

Četiri minuta kasnije Rada je oprobao šut, ali je Milović bio siguran.

U 70.minutu Đura je u kaznenom prostoru srušio Nikolu Krstovića, a sa bijele tačke siguran je bio Vukotić.

Do kraja meča Albanci nisu ozbiljnije ugrozili naš gol.

CRNA GORA – ALBANIJA 1:0 (70′ Vukotić – penal)

Stadion: Selman Stermazi, Tirana

Sudija: Anders Poulsen (Danska)

Žuti kartoni: Mirteza, Kumbula

CRNA GORA: Milović, Terzić (76′ Bubanja), Roganović, Kumburović, Hot, Krstović (67′ Bećirović), Zečević, Peličić, Drinčić, N.Krstović (90′ Marušić), Vukotić.

ALBANIJA: Kirko, Cela, Gurini, Đura (74′ Metoli), Rama, Lakti (59′ Leši), Burba, Mirteza, Kumbula, Gertsos (46′ Rada), Hadžiju.

U prvom kolu Crna Gora je poražena od Norveške 0-3.

U posljednjem kolu naši omladinci igraju sa Ukrajinom.

Prve dvije reprezentacije iz ove grupe izboriće plasman u Elitnu rundu kvalifikacija za odlazaka na Evropsko prvenstvo.