U21: Pobjeda za kraj

1

Mlada reprezentacija Crne Gore trijumfom nad Luksemburgom (3:0) završila je nastup u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

,,Sokoli“ su bez većih problema opravdali ulogu favorita, tako da je bilo samo pitanje koliko će na kraju biti ubjedljiva pobjeda. Crna Gora je grupu F završila sa 11 bodova, odnosno tri pobjede, dva remija i pet poraza.

Put do večerašnjeg trijumfa nad Luksemburgom poprilično je olakšan ranik golom. Nakon nepunih 20 sekundi igre, usljed pritiska na zadnju liniju protivnika, golman Tim Kups faulirao je u svom šesnaestercu Ivana Vukčevića, a jedanaesterac je u vođstvo pretvorio Viktor Đukanović.

Ubrzo je Vukčević imao pokušaj glavom, u šestom minutu Đukanović pogodio stativu, da bi u 10. prednost bila udvostručena. Nikola Janjić je izveo korner, na drugoj stativi bio je Ognjen Obradović, koji je svom kolegi iz posljednje linije Antu Babiću glavom asistirao za 2:0.

Nastavila je Crna Gora sa inicijativom, Vukčeviću u 44. i Danilu Pešukiću u 54. minutu čuvar mreže gostiju odbranio je zicere, ali je bio nemoćan dva minuta kasnije, kada je Matija Krivokapić iskoristio asistenciju Obradovića.

Tek tada Luksemburg je napravio nešto konkretno u ofanzivi, u samom finišu i pogodio dvije stative u jednom napadu, ali promjene rezultata nije bilo.

CRNA GORA – LUKSEMBURG 3:0