U21: Rakojević startovao pobjedom

0

Mlada reprezentacija Crne Gore savladala je Kinu u prijateljskom meču odigranom u Velikoj Gorici.

Iako su gubili, ,,sokoli“ su došli do trijumfa rezultatom 2:1. Da je bilo malo više koncentracije pred golom protivnika, pobjeda je mogla da bude i ubjedljivija.

Prvu šansu na utakmici imala je Crna Gora – u 10. minutu Lazar Mijović šutirao je pored gola iz povoljne pozicije.

Prvu i jedinu šansu na utakmici Kina je pretvorila u pogodak. Nakon prekida u 27. minutu, lopta je došla do Liua Jusiana, koji postiže gol sa ivice šesnaesterca.

Deset minuta kasnije, Mijović je šutirao da oko 25 metara, ali je golman Kine krajnjim naporom odbranio. Nepun minut nakon toga, Ognjen Bakić je pogodio stativu.

Blizu pogotka bio je i Viktor Đukanović u 41. minutu, kada je glavom šutirao pored gola poslije kornera Andrije Radulovića.

Ipak, dobra igra isplatila se u drugom minutu sudijske nadoknade. Ponovo je Radulović izveo prekid, a Mijović glavom zatresao mrežu protivnika.

Vuk Striković je imao dobru priliku u 57. minutu, a konačan rezutat postavio je Dušan Vuković petnaestak minuta prije kraja, na asistenciju Nikole Janjića.

CRNA GORA – KINA 2:1