Ubjedljiv poraz “sokolića”

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je u posljednjem kolu UEFA razvojnog turnira od vršnjaka iz Izraela rezultatom 4:1.

Izraelci su do prednosti došli u 11. minutu susreta preko Gabaja koji je iskoristio dubinsku loptu, stigao je prije istčalog Baltića a zatim proslijedio u nebranjenu mrežu. U 34. minutu sjajnu solo akciju Ratnerna i dobar centaršut udarcem glavom u pogodak je pretvorio Zagravi i duplirao prednost domaćina.

Naša selekcija je do odlaska na odmor uspjela da smanji prednost rivala – Vukotić je sjajno proigrao Perovića koji je centrirao i omogućio Bajoviću da plasiranim udarcem matira Šarona.

Već u prvom minutu nastavka domaćin je dobio jedanaesterac i priliku da vrati dva gola prednosti. Prcizan sa bijele tačke bio je Hahmani, da bi u 59. minutu Šedo udarcem glavom postavio konačan rezultat susreta.

– Pred odlučujuću utakmicu za prvo mjesto zadesili su nas nažalost pehovi, povreda i prehlada dva bitna igrača. U prvom dijelu igrali smo solidno a utakmicu je odlučio pogodak sa bijele tačke u prvom minutu nastavka. Izrael ke pokazao da je izuzetno jaka ekipa i zuasluženo su osvojili turnir koji mi završavamo sa po jednom pobjedom, remijem i porazom. Svi igrači su dali maksimum i nastavićemo uporno i posvećeno da radimo u narednom periodu.

Izrael – Crna Gora 4:1

Trening kamp FS Izraela, Šefjaim.

1:0 – Liroj Gabaj 11′, 2:0 – Josef Aviel Zargari 34′, 2:1 – Andrej Bajović 39′, 3:1 – Stav Nahmani 41′, 4:1 – Jehkezel Nevo Šedo 59′

Ben Franko, Mohamed Alnasasra – Izrael

Izrael: Ido Šaron, Matan Levi (od 60. Jarin Mugrabi), Adar Ratner (od 49. Mohamed Alnasasra), Roe Elmeleh, Adar Azruel, Šomo Roj Doga (od 41. Joav Librus), Liroj Gabaj (od 60. Sar Almoznino), Josef Aviel Zargari (od 49. Ben Franko), Shahar Rosen (od 66. Sahar Revivo), Ejal Abadi (od 41. Stav Nahmani), Jehezekel Nevo Šedo (od 66. Šhalev Haruš).
Selektor: Saleh Hasarami.

Crna Gora: Lazar Baltić, Stefan Dajević, Rastko Marsenić (od 79. Marko Marković), Nemanja Božović, Dejan Perović (od 49. Milisav Perošević), Milan Vukotić, Nikola Janjić (od 41. Andrija Marsenić), Bogdan Obradović, Andrej Bajović (od 54. Blagota Marković), Andrija Radulović (od 49. Đorđe Stešević), Vuk Dapčević (od 41. Lazar Mijović).
Selektor: Obren Sarić.