Ubjedljiv poraz u Liježu

0

Futsal reprezentacija Crne Gore upisala je sinoć poraz rezultatom 6:2 na gostovanju Belgiji.

Domaćin je u Liježu nanio drugi poraz našoj selekciji u grupi 7 kvalifikacija za UEFA Futsal EURO 2022.

Belgija je rano došla do dva gola prednosti, koju je na kratko ugeozio gol Eldina Ćorovića u finišu prvog poluvremena. Ipak, domaćin je sa tri gola u nepunih šest minuta nastavka riješio sve dileme oko pobjednika.

– Potpuno zaslužena pobjeda Belgije. Loše smo otvorili utakmicu i primili dva brza gola. Nakon toga smo uspjeli da se konsolidujemo i da postigneno gol do kraja poluvremena. U drugom dijelu igre nijesmo uspjeli da nametnemo svoj ritam igre, došao je do izražaja evidentan kvalitet svih igrača koje domaćin ima u svom rosteru. I pored ubjedljivog poraza, nemam što da zamjerim mojim igračima, borili su se koliko su mogli u ovom trenutku, kazao je selektor Sveto Ljesar.

Crna Gora takmičenje u grupi 7 nastavlja 4. marta, kada u Podgoricu stiže Belgija.

BELGIJA – CRNA GORA 6:2

,,Kantri hala“, Lijež.

Sudije: Danijel Matković, David Šerli (Švajcarska), Kris Fejtons (Belgija).

1:0 – Rau 2′, 2:0 – Ah. Sababti 6′, 2:1 – Ćorović 20′, 3:1 – Leonardo 24′, 4:1 – Dilijan 28′, 5:1 – Dilijan 30′, 5:2 – Il. Mugoša 33′, 6:2 – Etalaki 39′