Ubjedljiv trijumf Crne Gore!

0

,,Sokoli“ upisali drugu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo…

Najbolju igru u dosadašnjem dijelu kvalifikacija za EURO 2021 mlada reprezentacija Crne Gore krunisala je ubjedljivim trijumfom na gostovanju Kazahstanu – 4:0.

Nakon prvog poluvremena koje je završeno bez golova, ,,sokoli“ su u nastavku dodali gas i postigli četiri gola. Dva puta je precizan bio Milutin Osmajić, po jednom debitant Marko Rakonjac i kapiten Ilija Vukotić.

– Odigrali smo veoma dobru utakmicu. Međutim, i u prethodnim utakmicama smo igrali dobro, ali često nijesmo imali sreće da dođemo do boljeg rezultata. Baš protiv Kazahstana u Podgorici smo poraženi, iako smo samo u prvom poluvremenu imali nekoliko odličnih šansi. Ovog puta smo odradili sve kako treba, momci su bili sjajni i ja im čestitam na ovakvoj pobjedi. Moram pohvali i neke mlađe igrače, pokazali su da crnogorski fudbal može da računa na njih. Kazahstan nije naivna ekipa, znali su da namuče i Špance, tako da ovi bodovi dosta vrijede. Okrećemo se narednim mečevima, cilj nam je da do kraja kvalifikacijama dođemo do što više bodova uz dobru igru, kazao je selektor Miodrag Vukotić.

,,Sokoli“ su u prvom dijelu imali dobre situacije preko Vukotića u dva navrata, zatim su opasni bili i pokušaji Rakonjca i Luke Maleševića.

Lopta tada nije htjela u mrežu, ali je zato sve nadoknađeno u nastavku. U 58. minutu Vukotić je izveo korner, a Osmajić sjajno reagovao za vođstvo ,,sokola“.

Naša selekcija nije se na tome zaustavila, šest minuta kasnije stigao je novi gol. Nakon duge lopte golmana Lazara Carevića, Rakonjac je dobro dao loptu za Osmajića, koji je snažnim udarcem sa dvadesetak metara odvostručio vođstvo.

Desetak minuta prije kraja, Rakonjac je sjajno reagovao na odbijenu loptu poslije udarca Osmajića i donio veliku prednost ,,sokolima“, koju je u trećem minutu sudijske nadoknade još ubjedljvijom učinio Vukotić. Ukrao je loptu na 40-ak metara od gola domaćina, a zatim sam uspješno završio akciju za konačnih 4:0.

Crna Gora sada ima sedam bodova u grupi 6. Naredni rival ,,sokola“ je Izrael, kojeg će Crna Gora ugostiti 8. oktobra.

KAZAHSTAN – CRNA GORA 0:4

Almati Ortaljik stadion, Almati.

Sudija: Rahim Hazanov (Azerbejdžan).

Strijelci
0:1 – Osmajić 58’, 0:2 – Osmajić 64’, 0:3 – Rakonjac 79’, 0:4 – I. Vukotić 90’+3’