Ubjedljiv trijumf Crne Gore

0

Futsal reprezentacija Crne Gore obezbijedila je plasman u glavnu fazu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Naša selekcija u drugom kolu preliminarne runde ubjedljivo je savladala Gibraltar (5:0), pa sada ima maksimalnih šest bodova iz dvije utakmice, što garantuje jedno od prva dva mjesta u grupi, obzirom da je i Njemačka upisala pobjedu večeras.

Crna Gora je povela u petom minutu golom Luke Vuletića, a do odlaska na odmor precizan je bio i Nikola Cimbaljević.

U nastavku su mrežu Gibraltara tresli još Aleksandar Obradović, Vuletić i Kosta Vuković.

– Zabilježili smo ubjedljivu i zasluženu pobjedu. Od prvog minuta znali smo što hoćemo, bili agresivni, tačni u pasu, nijesmo dozvolili protivniku da nam napravi niti jednu šansu. Ovom pobjedom smo ostvarili naš cilj, a to je plasman u narednu rundu takmičenja. Ostaje nam do kraja utakmica sa Njemačkom, u kojoj ćemo se potruditi da damo maksimum, dobijemo utakmicu i kao prvi u grupi završimo ovu fazu takmičenja, rekao je selektor Sveto Ljesar.

Duel sa Njemačkom, domaćinom turnira, igra se u subotu, sa početkom u 17 časova.

Crna Gora – Gibraltar 5:0

,,CU arena“, Hamburg.

Sudije: Ali Džabrajilov (Azerbejdžan), Ugur Džakmak (Turska), Lars Fan Leuven (Holandija).

Strijelci
1:0 – Vuletić 5′, 2:0 – Cimbaljević 18′, 3:0 – Obradović 35′, 4:0 – Vuletić 36′, 5:0 – Vuković 40′