0

U-19 selekcija Crne Gore savladala je Rumuniju sa 3:1 u prvom od dva prijateljska meča koji se igraju u gradu Baftea.

Izabranici Milorada Pekovića prikazali su dobru igru na terenu Trening kampa FS Rumunije, rano došli do dva gola prednosti, a onda i u finišu ispustili tri gola viška.

,,Sokoli“ su poveli u 28. minutu lijepim golom Sergeja Grubača sa desetak metara iskosa, nakon lijepe akcije Miloša Ivančevića i Aleksandra Vlahovića, koji je ubacio loptu za napadača Crne Gore.

Novi gol u mreži Rumunije viđen je u 41. minutu – slobodan udarac sa dvadesetak metara iskosa sa lijeve strane izveo je Danilo Pešukić, golman domaćih loše je reagovao, što je bilo dovoljno da se udvostruči prednost Crne Gore.

Rumuni su u nastavku krenuli malo ofanzivnije, ali su ,,sokoli“ bili konkretniji. U 53. minutu golman Štefan Tarnovanu odbranio je šut Grubača nakon solo akcije, ali je bio nemoćan u 75. minutu. Tada je Ivan Vukčević majstorski savladao Tarnovanua nakon sjajne asistencije Miloša Brnovića.

Jedino što je domaćin uspio da uradi u ovom meču je pogodak Florina Burgelea u 80. minutu iz jedanaesterca.

Bila je ovo veoma dobra provjera za nas. Možemo biti zadovoljni i igrom i rezultatom, iako je bilo nekih manjih propusta. Ostaje nam da se što bolje odmorimo i pripremimo za sljedeću utakmicu protiv Rumunije, nakon koje ćemo napraviti detaljne analize ovog dvomeča, rekao je selektor Peković.

Isti rivali igraće i u četvrtak 19. aprila, takođe od 17 časova na terenu Trening kampa FS Rumunije.

Rumunija – Crna Gora 1:3

Kamp FS Rumunije, Baftea

0:1 – Sergej Grubač 28′, 0:2 Danilo Pešukić 41′, 0:3 Ivan Vukčević 73′, 1:3 Florin Burgele 80′(p)

RUMUNIJA: Štefan Tarnovanu, Aleksandru Cirlea, Marko Ehmann, Antonio Manolake, Sorin Šerban, Rikardo Farkaš, Mihaica Lemnaru (od 58. Marijan Šerban), Antonio Sefer (od 58. Florin Burgele), Aleksandru Duminika (od 58. Vlad Kera), Valentin Mihaila, Aleksandru Pop.
Selektor: Danijel Opresku.

CRNA GORA: Vuko Vujović, Bojan Roganović, Anto Babić, Slobodan Perišić, Aleksandar Vlahović (od 85. Matija Drinčić), Aleksa Latković (od 69. Ivan Vukčević), Miloš Brnović, Miloš Ivančević, Danilo Pešukić (od 77. Filip Filipović), Nikola Stanišić (od 69. Petar Pavlićević), Sergej Grubač (od 77. Marko Rakonjac).
Selektor: Milorad Peković.