Učinak “sokola”: Savić i Vujačić neprelazni, dva gola Vujnovića

0

Nikola Vujnović postigao je dva gola za Voždovac u prvenstvu Srbije, Stefan Savić bio stub odbrane Atletika u trijumfu u Valensiji, dok je Igor Vujačić konačno dobio priliku od prvog minuta u dresu Partizana i iskoristio je na najbolji način.

Pogledajte učinak kandidata za nacionalni tim Crne Gore prošlog vikenda.

GOLMANI

MILAN MIJATOVIĆ (MTK) – MTK je bio u nizu od pet mečeva bez poraza (četiri pobjede i remi), za to vrijeme Mijatović je primio samo dva pogotka. Ipak, za vikend bili su bez šansi protiv tima iz Lige šampiona poraz 2:0 od Ferencvaroša.

DANIJEL PETKOVIĆ (Anže) Bez upisanih minuta ove sezone i ovog vikenda nije bio ni na klupi Anžea.

MATIJA ŠARKIĆ (Šruzberi) Oporavio se od povrede, konačno prvi put od septembra, stao među stative i odmah pokazao talenat njegov tim poslije četiri meča nije primio gol, Šruzberi u FA kupu eliminisao Oksford.

MILOŠ DRAGOJEVIĆ (Budućnost) Savladan dva puta od Rudara, ali bez posljedica Budućnost lagano slavila (4:2).

STEFAN SAVIĆ (Atletiko M) Dovoljno je reći da je odbrana kojom komanduje ove sezone u La ligi primila samo dva gola – naš as za vikend ponovo bez greške protiv Valensije (1:0).

MARKO SIMIĆ (Liepaja) – Njegov tim razbio Jelgavu (7:0), on ušao u 90. minutu.

ŽARKO TOMAŠEVIĆ (Astana) Drugo kolo zaredom nije bio u sastavu bivšeg šamiona Kazahstana.

ADAM MARUŠIĆ (Lacio) – Kao i u prošlom kolu u igru ušao početkom drugog poluvremena ovog puta njegov Lacio iznenađujuće poražen od Udineza na “Olimpiku (3:1).

MARKO VEŠOVIĆ (Legija) Nedavno je počeo sa laganim treninzima nakon teške povrede.

IGOR VUJAČIĆ (Partizan) – Na posljednjih osam utakmica koje je počeo kao starter za klub ili reprezentaciju njegova odbrana nije primila ni gol. Drugi meč zaredom bez greške u Partizanu 4:0 protiv TSC-a.

MOMČILO RASPOPOVIĆ (Rijeka) Rijeka nakon muka sa koronom konačno odigrala meč (1:1 sa Osijekom), ali Raspopović nije bio u sastavu tima sa Rujevice.

RISTO RADUNOVIĆ (Astra) Njegov klub bez greške u Kupu protiv Ripensije iz Temišvara (5:1), naš bek igrao do 82. minuta. Koliko Radunovića cijene u Rumuniji najbolje govori što će od januara najvjerovatnije nositi dres velikana Steaue.

ALEKSANDAR ŠOFRANAC (Sutjeska) Igrao do 74. u remiju sa Dečićem (1:1). Odbrana Sutjeske morala bolje kod gola tima iz Tuzi.

DARKO BULATOVIĆ (Sutjeska) Zbog bolesti preskočio i ovo kolo.

VLADAN ADŽIĆ (Budućnost) Zbog bolesti nije bio u sastavu.

MARKO VUKČEVIĆ (Podgorica) Standardan u sastavu tima sa “DG arene”

SAŠA BALIĆ (Zaglebje) Nezamjenjiv u ekipi Zaglebj a nj egov tim slavio na gostovanju kod Visle iz Krakova (2:1).

MILOŠ MILOVIĆ (Voždovac) – oporavio se od povrede i komandovao odbranom Voždovca u pobjedi protiv Mladosti (3:2).

NIKOLA VUKČEVIĆ (Levante) Povreda je prošlost, vratio se u sastav tima iz Valensije za početak na klupu u remiju sa Valjadolidom (1:1). Uskoro treba očekivati da se vrati i na teren.

VLADIMIR JOVOVIĆ (Jablonec) Meč njegovog tima odložen zbog velikog broja inficiranih Kovidom-19 u ekipi Bohemijansa.

ALEKSANDAR ŠĆEKIĆ (Partizan) Odličan na sredini terena u novom trijumfu Partizana 4:0 protiv TSC-a.

MARKO JANKOVIĆ (SPAL) Njegov SPAL meč 9. kola Serije B igrao sinoć protiv Virtusa.

NEBOJŠA KOSOVIĆ (Kairat) Kairat je prije dva kola proslavio titulu u Kazahstanu, pa glavni igrači sada mogu na odmaraju jedan od njih je i naš Kosović.

ALEKSANDAR BOLJEVIĆ (Standard Lijež) Zbog bolesti drugi meč zaredom nije bio u sastavu kluba iz Liježa.

MARKO BAKIĆ (Muskron) Standardan u remiju protiv šampiona Briža (0:0) .

DENI HOČKO (Muskron) Za razliku od nekoliko prethodnih kola protiv Briža bio nezamjenjiv.

SEAD HAKŠABANOVIĆ (Norčeping) Norčeping se ponovo vraća u staru formu (druga pobjeda zaredom), a naš vezista nastavlja sa sjajnim partijama tim sa “Nija parkena” srušio je Hamarbi u gostima, a Hakšabanović je asistirao za jedini gol na meču.

VUKAN SAVIĆEVIĆ (Samsunspor) Pobjeda Samsunsporta (2:0 Tuzlaspor), Savićević zamijenjen u 74. kada je sve bilo riješeno.

NIKOLA VUJNOVIĆ (Voždovac) Fenomenalan protiv Mladosti iz Lučana (3:2), sa dva gola donio trijumf timu sa “krova”.

MILOŠ RAIČKOVIĆ (Budućnost) Još jedna sjajna partija veziste Budućnosti i protiv Rudara (4:2) dominirao na sredini terena.

LUKA MIRKOVIĆ (Budućnost) Standardno dobar U timu šampiona pretrčao najviše na meču protiv Rudara.

IGOR IVANOVIĆ (Budućnost)  Igrao do 77. minuta, nije postigao gol, ali igru Budućnosti teško je zamisliti bez njega.

BRANISLAV JANKOVIC (Sutjeska) Zbog povrede izašao sa terena u 26. minutu utakmice sa Dečićem.

DAMIR KOJAŠEVIĆ (Sutjeska) Zbog bolesti nije bio u sastavu Sutjeske.

VASKO KALEZIĆ (Zeta) Igrao do 88. minuta u trijumfu Zete nad Podgoricom (1:0).

ANĐELKO JOVANOVIĆ (Podgorica) Protiv Zete (poraz 1:0) igrao svih 90 minuta, imao dobar pokušaj sa 25 metara.

NAPAD

STEVAN JOVETIĆ (Monako) Jovetić je zdrav, a takav je svjetska klasa ipak, kod Kovača i dalje ne dobija pravu šansu. Protiv Nima (3:0) ušao u 83. minutu.

FATOS BEĆIRAJ (Visla Krakov) Novi poraz Visle (od Zaglebja 2:1), naš napadač ponovo ušao sa klupe u 77. minutu.

STEFAN MUGOŠA (Inčon junajted) Prvenstvo u Koreji je završeno krajem oktobra Mugoša sjajnim mečevima u finišu spasio Inčon ispadanja.

DINO ISLAMOVIĆ (Rozenborg) Katastrofa tim iz Trondhajma protiv Bodo/ Glimta (5:1), naš napadač igro cijeli meč.

ŠALETA KORDIĆ (Podgorica) Najbolji strijelac Telekom 1.CFL je u mini golgeterskoj krizi četvrto kolo zaredom nije tresao mrežu.

MILUTIN OSMAJIĆ (Sutjeska) Igrao do 74. minuta u remiju protiv Dečića (1:1).