Umor i Rotor savladali plave: “Da izvučemo pouke”

0

Bez iskusnih štopera Vladana Adžića i Igora Ćukovića, sa samo dvije izmjene za 90 minuta (igrači sa manjom minutažom već sjutra ujutru igraju protiv ekipe Krila Sovjetov) i nakon jutrošnjeg treninga “plavi“ su poveli protiv Rotora u 59. minutu preko Anta BabićaIgor Ivanović je 120 sekundi kasnije postigao čist pogodak (sudija ga poništio zbog navodnog ofsajda), a onda je iskusni ruski premijerligaš koji ima dužu klupu iskoristio umor za preokret u posljednjih petnaestak minuta – tako se ukratko može opisati treći pripremni meč Budućnosti u Antaliji i prvi poraz.

Budućnost – Rotor 1:2!

“Plavi“ su nakon pobjeda nad Adrijom (4:0), Komom (4:1) i Olimpikom iz Donjecka (1:0), te remija sa Dnjeprom (2:2) prvi put osjetili gorčinu poraza.

Da ne ispadne sada da filozofiram, ali poraz može da bude dobar ukoliko izvučemo pouke. Rezultat protiv Rotora može da nam pomogne uprkos tome što nije onaj koji smo htjeli“, rekao je šef stručnog štaba Mladen Milinković, koji je dodao.

Umor od treninga i utakmica jeste prisutan. Međutim, i protivnici su nam kvalitetniji iz meča u meč, a Rotor je odlična ekipa koja zna da igra na rezultat. Rusima nije lako parirati, jer su agresivni i disciplinovani. Bilo je momenata kada smo bili dobri, ali isto tako je jasno da je smo nešto lošije odigrali nego do sada. Možda i zbog toga umora, ali takav nam je posao“, poentirao je trener plavih.