Umtiti predmet podsmijeha, Sevilja ispratila Barsu sa dva gola

0

Fudbaleri Sevilje pobedili su Barselonu sa 2:0 u prvom meču polufinala Kupa Kralja na stadionu ,,Ramon Sančez Pishuan“.

Čvršća igra andalužanskog tima nadigrala je Barsu, koja nije bila dovoljno konkreta kako bi barem olakšala posao u revanš susretu.

Sjajni štoper Sevilje Žil Kunde izludeo je Samuela Umtitija u 25. minutu kada se uključio u napad svog tima. Proturio je loptu kroz noge Francuzu, a onda završio napad u maniru vrsnih strelaca, te tako kaznio Barselonu za propuštenu priliku u 11. minutu kada je golman Sevilje Bono bio junak.

Ta šansa je bila i najbolja za Barsu, sve do 89. minuta, kada je Mesi šutirao iz slobodnog udarca, ali je Bono bio skoncentrisan. To je bio pokušaj Katalonaca da prepolove prednost Sevilje, budući da je u 85. minutu Rakitić izvrsno završio kontru domaćih, a i ovaj gol može da ide na dušu Umtitija, čije postavljanje je bilo nedovoljno dobro i Hrvat je izbegao ofsajd.

Revanš utakmica igra se na ,,Nou kampu“ 3. maja.