Uspješna generalka Igala

0

Fudbaleri Igala 1929 odigrali su treću kontrolnu utakmicu u sklopu završnih priprema na Zlatiboru.

Izabranici Igora Raičevića u generalnoj probi pred start drugoligaškog karavana savladali su ekipu Takova minimalnim rezultatom 0:1 golom More Ivana u 82.minutu.

U 13.minutu prva šansa za ekipu Igala 1929. Uroš Vujičić snažno je šutirao sa nekih 20-ak metara, a golman Košanja krajnim naporom brani udarac i lopta odlazi u korner.

U 27.minutu sjajan udarac gostujućeg igrača Nešića, a lopta odlazi tik pored desne stative.U 36.minutu Simović je odlično šutirao glavom, ali na pravom mjestu bio je odlični David Bjelica.

U 51.minutu dobar pas Kosaća prema Andriji Vujičiću koji glavom šalje loptu tik pored lijeve stative.U 56.minutu korner je izveo Uroš Vujičić, a udarac Cordobe završava tik pored stative Košanjinog gola.U 63.minutu kontranapad ekipe Takova.

Maksimović je odlično šutirao, a Bjelica bravuroznom reakcijom otklanja sve opasnosti po gol Igaljana. U 82.minutu Igaljani dolaze do vođstva, a u situaciji 1 na 1 brzonogog Ivana More-a i golmana Košanje efektnom realizacijom More postiže pogodak i dovodi svoju ekipu do zaslužene prednosti.Na kraju, Igaljani su sačuvali prednost i sasvim zasluženo slavili protiv dobre ekipe Takova.

FK IGALO 1929: Bjelica, Kosać, Popović, Mučalica, Ivanović, M. Perović, U. Vujičić, Cordoba, More, A. Vujičić i Đuković.

Igrali su još: Đurković, S. Perović, Maslovar, Petrović i Raičević.

Podsjetimo, Igaljani 15.avgusta u 1.kolu 2.CFL na svom terenu dočekuju ekipu Mladosti iz Donje Gorice.