Uzbekistan demolirao “sokoliće”

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore upisala je poraz u posljednjem kolu turnira ,,Mirabor Usmanov“ u Uzbekistanu.

Domaća selekcija došla je na velelepnom stadionu ,,Bunjodkor“ došla do ubjedljive pobjede – 6:1.

Nakon dobre šanse Andreja Kartala u 10. minutu, Uzbekistan je došao do vođstva, zahvaljujući Sadridinu Hasanovu. Desetak minuta kasnije bilo je 2:0, ovog puta strijelac je bio Jamšidbek Rustamov.

Novu dobru šansu Crna Gora je imala u 39. minutu, ali je Andrija Anđelić iz dobre pozicije loptu glavom poslao pored gola. Ubrzo je stigla kazna u vidu novog pogotka Rustamova.

I nastavak utakmice počeo je dobrom šansom za ,,sokole“, ali je Andrej Kartal bio zamalo neprecizan iz slobodnog udarca.

U 59. minutu Rustamov je sa bijele tačke došao do svog trećeg gola na utakmici.

Jedini gol na utakmici Crna Gora je postigla u 67. minutu, preko Anđelića na asistenciju Stefana Delića. Deset minuta kasnije Delić je bio u šansi, međutim, šutirao je preko gola.

U finišu utakmice domaćin je postigao dva gola, oba preko Ibrahima Sagdujaleva.

Crna Gora je turnir završila na diobi četvrtog mjesta, sa dva remija i porazom.

Uzbekistan – Crna Gora 6:1

Bunjodkor stadion, Taškent.

Sudija: Abdurašid Hudojberganov (Uzbekistan)

1:0 – Sadridin Hasanov 16′, 2:0 – Jamšidbek Rustamov 27′, 3:0 – Jamšidbek Rustamov 40′, 4:0 – Jamšidbek Rustamov (p) 59′, 4:1 – Andrija Anđelić 67′, 5:1 – Ibrahim Sagdujalev 80′, 6:1 – Ibrahim Sagdujalev 82′