VAR oduzeo bod Sosijedadu

0

Fudbaleri Valensije savladali su ekipu Real Sosijedada sa 1:0 na ,,Reale areni“ u 4. kolu La lige.

Imali su i jedni i drugi svoje šanse na ovoj utakmici, ali samo je jedna realizovana i to u korist Valensije koja je odnela tri boda iz Baskije.Domaćin predvođen Davidom Silvom je stvarao solidne prilike u prvom dijelu preko Isaka, koji je umalo postigao gol koji bi se našao u užem izboru za pogodak sezone. Pokušao je mladi napadač atraktivno, u stilu škorpiona, ali malo je nedostajalo da savlada Domeneka.

Valensija je probavala sa distane preko Danijela Vasa, a u nastavku je domaćin umalo stigao do vođstva nakon udarca Mikela Ojarzabala, ali je njegov šut koji bi gotovo izvjesno završio u mreži – izblokiran.

I kada je žestoko pritiskao domaći sastav, Valensija je organizovala kontru posle šanse Portua. Briljantan pas poslao je Danijel Vas na krilo za Gaju koji je centrirao, a na drugoj stativi Maksimilijano Gomez utrčao i pogodio mrežu Aleksa Remira u 75. minutu.

Posljednju priliku na meču imao je Sosijedad i postigao gol kada je Le Normand ugurao loptu u mrežu Domeneka, ali je sudija nakon pogledanog snimka odlučio da poništi daj pogodak zbog navodnog igranja rukom defanzivca domaćih. To je bila pogrešna odluka, što snimak i potvrđuje, te je utisak da je Sosijedad evidentno oštećen.

,,Slijepi miševi“ su dobro počeli sezonu sa sedam bodova iz tri meča, dok je Sosijedad ostao na pet poena.