Važne pobjede Danske i Švajcarske na startu

0

Odigrane su prve utakmice u grupama C i F u kvalifikacijama za Mundijal u Kataru.

“Sajdžije“ su za samo 13 minuta osvojile Sofiju. U prvoj utakmici C grupe selekcija koju sa klupe predvodi Vladimir Petković slavila je protiv Bugarske sa 3:1. Domaćina je načeo fudbaler Menhengladbaha Bril Embilo u 7. minutu, da bi samo tri minuta docnije Haris Seferović duplirao prednost. Igrača Benfike Uposlio je Šaćiri posle brzog kontra napada. U 13. minutu na semaforu je pisalo 0:3, ovog puta je strelac bio Stiven Zuber, još jedan bundesligaški fudbaler, član Ajntrahta iz Frankfurta. U ulozi asistenta ponovo je bio Đerdan Šaćiri. Bugarima je bilo jasno da će kvalifikacije početi porazom, a počasni pogodak postigao je Kiril Despodov, fudbaler Ludogoreca, na samom startu nastavka. U ovoj grupi su još Italija, Severa Irska i Litvanija.

Jedan od derbija F grupe odigran je u Tel Avivu i to pred gledaocima. Ipak, domaći Izrael nije uspeo da osvoji ni bod u meču sa Danskom, koja je ovim trijumfom napravila veliki korak ka plasmanu na Mundijal. Fudbaler Barselone Martin Bratvajt uspeo je da se prošeta kroz odbranu domaćih i lako prebaci golaman Izraela, koji mu je pošao u susret. Tek u drugom poluvremenu domaći fudbaleri su izvršili pritisak ka golu Danske, pokušavali su Zahavi i Dabur, ali prave opasnosti po Šmajhela nije bilo. U 67. minutu veliku grešku napravio je štoper domaćih Abd Elhamed, lopta se odbila od njegovih leđa, a spretni Jonas Vind poslao ju je u mrežu. U timu Izraela do 68. minuta igrao je i “poslovođa“ Partizana Bibras Natho. U ovoj grupi, pored Danske i Izraela, još su Austrija, Škotska, Moldavija i Farska Ostrva.