VEČE DERBI PRODUŽETAKA: Sančez u posljednjem minutu dodatnog vremena za pobjedu u Derbiju Italije, u finalu Superkupa! (VIDEO)

0

Fudbaleri Intera osvojili su italijanski Superkup pobedom nad Juventusom, na stadionu Đuzepe Meaca, sa 2-1, nakon produžetaka, u veoma uzbudljivoj završnici.

Pobednički gol postigao je Aleksis Sanćez u poslednjem minutu drugog produžetka, kada su svi već možda očekivali da će uzbuđenje dostići vrhunac na penal-ruletu. Čileanac je naleteo na odbijenu loptu i doneo neopisivu radost navijačima Neroazura.

Juventus je poveo na ovoj utakmici u 25. minutu golom Mekinija glavom, nakon odličnog centaršuta Morate. Deset minuta kasnije Lautaro Martinez je sa penala doneo izjednačenje. Tome je prethodio faul Matije De Šilja u svom šesnaestercu.

Od tada više nije bilo golova, sve do poslednjeg minuta produžetka.

Zanimljivo fudbalsko veče, s obzirom na to da je pre toga i El Klasiko u španskom Superkupu rešen pobedom Real Madrida nad Barselonom nakon produžetaka.