Velika pobjeda Crvene zvezde: Kanga bombom srušio Ludogorec!

0

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima ekipu Ludogoreca u okviru drugog kola Lige Evrope rezultatom 0:1 i tako upisali nova tri boda.

Prvi golman crveno-belih na ovoj utakmici Zoran Popović je već posle dva minuta upisao intervenciju nakon udarca Tekpeteja i uspeo da sačuva mrežu.

Bolje je započeo domaći sastav ovaj meč, ali je Zvezda preuzela inicijativu. Imali su nekoliko pokušaja Dioni, Ivanić i Ben, ali bez konkretnije realizacije. Takođe, problem za Zvezdu bio je taj što su često sebi davali predugačak for, pa nisu uspevali da iskontrolišu loptu do kraja.

Dioni je imao dva dobra pokušaja od kojih je jedan bio i prvi udarac u okvir gola u 36. minutu. Međutim, Kahlina je odbranio udarac iako je prilično nesigurno intervenisao. Prvo poluvreme završeno je bez pogodaka.

U nastavku bilo je mnogo više uzbuđenja. Najpre je žuti karton zaradio Sisinjo nakon koškanja sa Sanogom. Pavkov je ušao u 57. minutu umesto Dionija i uspeo da dobije nekoliko važnih vazdušnih duela. U 64. minutu, Kanga je naleteo na odbijenu loptu i sa ivice šesnaesterca uputio sjajan udarac u gornji desni ugao gola. Bio je to veoma sličan pogodak onome koji je Kanga postigao pre pet godina na istom stadionu. Ubrzo Stanković je odlučio da zatvori utakmicu, ubacio je Stanića, a igru je napustio Kanga. U 77. minutu Sisinjo je zaradio i drugi žuti karton nakon povlačenja Pavkova, pa su crveno-beli poslednjih 15ak minuta igrali sa igračem više. Mogao je Ben da duplira prednost samo minut kasnije, ali je Kahlina spasio Ludogorec. Pavkov je dobio vazdušni duel, sjajno spustio loptu u petarac za Bena, kojem je malo nedostajalo da je pošalje iza leđa golmana domaćih.

Igrao se 82. minut kada je Ludogorec propustio najbolju priliku na meču. Nakon velike greške Erakovića, loptu je pokupio Tekpeti, imao situaciju iskosa jedan na jedan sa Zvezdinim golmanom, ali je lopta otišla malo pored stative.

Priliku do kraja dobio je i Rišairo Živković umesto Bena, imao je jednu dobru šansu u finišu, ali je nije iskoristio. Do kraja meča peh je doživeo Stanić, koji je zamenio Kangu. Iako nije imao duel, ostao je na travi držeći se za koleno. Stanković je morao da izvrši prinudnu izmenu i da šansu Krstičiću, koji je odigrao poslednjih 10 minuta.

Zvezda je uspela da stigne do šestog boda iz dva meča u Ligi Evrope, iako su crveno-beli došli bez nekoliko veoma važnih igrača u Bugarsku.