Velika pobjeda Dinama u Rusiji, goleada u Bernu, ubjedljivi Junajted i Totenhem

0

Odigrana je prva polovina utakmica šesnaestine finala Lige Evrope na kojima je viđen veliki broj golova.

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Pragu gde su igrali Slavija i Lester. “Lisice“ su kontrolisale igru i rezultat, pa je Brendon Rodžers u finišu poštedeo napora svoje najbolje fudbalere Vardija i Medisona.

Druga dva engleska kluba bila su izuzetno ubedljiva. Mančester Junajted je gostovao Real Sosijedadu, a utakmica je igrana u Torinu. Posle velike greške golmana španskog tima, Bruno Fernandeš je doveo “Crvene đavole“ u vođstvo, da bi u nastavku Portugalac još jednom pogodio za 2:0. Preostale golove za Junajted postigli su Rašford i Džejms.

Totenhem je sav posao završio u prvih 45 minuta na gostovanju austrijskom Volfsbergeru na stadionu “Puškaš arena“ u Budimpešti. Son je načeo Austrijance, onda je Bejl postigao gol posle majstorskog driblinga u 34. minutu, da bi Lukas Mouru četiri minuta kasnije, posle solo prodora, povisio na 3:0. U nastavku su obe ekipe postigle po gol i jasno je da će “Pevci“ u dalje takmičenje. Za domaću ekipu je do 66. minuta igrao Dejan Joveljić koji je imao jedan solidan pokušaj sredinom prvog poluvremena.

Bilo je nekoliko goleada, a najviše pogodaka viđeno je u Bernu. Šampion Švajcarske, ekipa Jang Bojsa, vodila je sa 3:0 posle prvih 45 minuta protiv Bajera iz Leverkuzena, ali su “farmaceuti“ brzo, sa dva gola Patrika Šika, u nastavku smanjili na 3:2. Dijabi je izjednačio na 3:3, ali su “mladi momci“ došli do pobede zahvaljujući drugom golu Sibačoa u 89. minutu. Gol manje pao je u Pireju. Čak pet puta su se tresle mreže u prvom poluvremenu duela Olimpijakosa i PSV-a. Dva puta su vodili Grci, ali ih je Zahavi sustizao. Ipak, u nadoknadi prvog poluvremena El Arabi je doneo novu prednost šampionu Grke, da bi konačan rezultat postavio Masuras u 83. minutu, preciznim udarcem sa distance.

Jedini meč koji je igran pred publikom bio je onaj u Krasnodaru gde je gostovao zagrebački Dinamo. Dva puta su “Modri“ vodili golovima Bruna Petkovića, a oba puta je loše intervenisao golman domaćih Gorodov. Šveđani Berg i Klaeson su uspevali da vrate rezultat u egal, ali je pobedu hrvatskom šampionu doneo nigerijski internacionalac Atimven u 75. minutu.

Neočekivano lako je Roma slavila u Bragi. Već u 5. minutu Edin Džeko je majstorski reagovao na ubacivanje sa leve strane i doneo prednost “Vučici“, da bi drugi gol pao tek u 87. minutu, a postigao ga je Borha Majoral. Prethodno je sav posao završio Veretu. Braga je od 54. minuta igrala sa igračem manje. Prvi meč dana odiggran je u Kijevu, a Dinamo i Klub Briž su igrali 1:1.

Braga – Roma 0:2 (0:1) Džeko 5′, Majoral 87′
Krasnodar – Dinamo Zagreb 2:3 (1:1) Berg 28′, Klaeson 70′ – Petković 15′,54′, Atimven 75′
Olimpijakos – PSV 4:2 (3:2) Buhalakis 9′, M’Vila 37′, El Arabi 45+2′, Masuras 83′ – Zahavi 14′,40′
Sosijedad – Mančester Junajted 0:4 (0:1) B. Fernandeš 27′,57′, Rašford 65′, Džejms 90′
Slavija – Lester 0:0
Volfsberger – Totenhem 1:4 (0:3) Lindl 55′(p) – Son 13′, Bejl 28′, Lukas 34′, Vinicijus 88′
Jang Bojs – Leverkuzen 4:3 (3:0) Fasnaht 3′, Sibačo 19′,89′, Mešak 44′ – Šik 49′,52′, Dijabi 68′
Dinamo Kijev – Klub Briž 1:1 (0:0) Bukjalski 62′ – Mešel 67′
Crvena zvezda – Milan 2:2 (0:1)