Veliki preokret Torina za bijeg sa dna, Zaza kreirao trijumf

0

Torino – Sasuolo 3:2(0:2)
Zaza 77′, 90+2′, Mandragora 86′ – Berardi 6′,38′

„Granata“ je osvojila važne bodove u zaostalom meču 24. kola italijanske Serije A. Torino je posle velikog preokreta savladao Sasuolo sa 3:2 i napustio zonu ispadanja.

Počelo je jako loše po domaći tim, Domeniko Berardi je na dodavanje Kaputa pogodio već u 6. minutu, da bi isti fudbaler pred kraj poluvremna postigao još jedan gol. Torino dugo nije uspio da ugrozi Konsiljia, a najbolju priliku imao je Mandragora, dok je Zazi poništen gol u 74. minutu.

Samo tri minuta docnije Simone Zaza ipak postiže gol za domaćina i najavljuje uzbudljiv finiš. Da će tako i biti potvrdio je Mandragora koji je izjednačio u 86. minutu, da bi još jednom Zaza, inače bivši igrač tima iz Ređo Emilije, u 92. minutu, na centaršut Ansaldija, glavom postigao gol za trijumf.

U prvom dijelu sezone Sasuolo i Torino su igrali 3:3, pa su i danas priredili pravu goleadu. Meč je bio odložen zbog velikog broja zaraženih fudbalera Torina. Saša Lukić je igrao u prvom poluvremenu za Torino, dok je Filip Đuričić proveo 60 minuta na terenu u dresu Sasuola.