Vest Hem cilja Ligu šampiona, Everton se okliznuo

0

Kompletirano je 30. kolo Premijer lige Engleske.

Vrijednu pobjedu ostvario je Vest Hem, koji je na tabeli preskočio Čelsi i sada zauzima četvrtu poziciju koja vodi u Ligu šampiona sledeće sezone.

Londonski klub je u prvom poluvremenu razbio „vukove“ i golovima Lingarda, Fornalsa i Bouena poveo sa 3:0, a zanimljivo da je Bouen gol postigao samo dva minuta nakon što je ušao u igru umesto povređenog Antonija. Domaćin je uspio da preko Dendonkera smanji rezultat prije odlaska na odmor, u nastavku je postigao još jedan gol, ali nije mogao do izjednačenja.

Everton je kontrolisao situaciju protiv neugodnog Kristala Palasa i sve do četiri minuta prije kraja imao prednost u rukama. Gol za „karamele“ postigao je Hames Rodrigez, ali je Batšuai izjednačio. Luka Milivojević je odigrao svih 90 minuta za Kristal Palas.

Vulverhempton – Vest Hem 2:3 (1:3)