0

Odigrane su tri utakmice subotnjeg programa 22. kola španske Primere.

Barselona je izgubila dva boda na svom Kamp Nou. Mada se može reći da rezultat i nije tako loš za Katalonce, s obzirom na dešavanja na terenu.

Valensija je nakon nešto više opd pola časa igre imala prednost od dva pogotka. Golove za “slijepe miševe” postigli su Kevin Gameiro u 24. i Dani Pareho u 32. minutu iz jedanaesterca. Ipak, Leo Mesi je realizovao najstrožu kaznu u samom finišu prvog dijela i smanjio na 2:1, i potom u 19 minutu nastavka sjajnim udarcem postigao i izjednačujući gol. Valensija je u drugom dijelu propustila dvije dobre prilike, a u oba slučaja Rodrigo nije uspio da savlada Ter Štegena.

Barselona sada ima šest bodova više od drugoplasiranog Atletika iz Madrida, uz utakmicu više.

U derbiju Baskije Real Sosijedad je u San Sebastijanu savldao Atletik Bilbao. Mikel Orajzabal je u 16. minutu doveo domaće u vođstvo, da bi prednost Sosijedada u samom finišu prvog dela udvostručio Vilijan Hoze. Raul Garsija je uspio samo da ublaži poraz slavnog kluba osam minuta prije kraja.

Selta je golom Okaja Jokušlua savladala Sevilju 1:0.

Levante i Hetafe su u prvom meču dana remizirali bez golova.

Levante – Hetafe 0:0
Sosijedad – Atletik (B) 2:1