Real Madrid – Liverpul 3:1 (2:0)

Vinisijus 27’, 65’, Asensio 35’ –  Salah 51’

Real Madrid: Kurtoa – Vaskez, Militao, Načo, Mendi – Kazemiro, Kros, Modrić – Asensio (od 70’ Valverde), Vinisijus i Benzema. Trener: Zinedin Zidan

Liverpul: Alison – Aleksander-Arnold, Kabak (od 81′ Firmino), Filips, Robertson – Fabinjo, Keita (od 42’ Alkantara), Vajnaldum – Salah, Mane i Žota (od 81′ Šaćiri). Trener: Jirgen Klop

Real Madrid prilično ubedljivim rezultatom slavio je protiv Liverpula u prvom meču 1/4 finala Lige šampiona, a junak večeri je svakako Vinisijus Junior.

Već u durgom minutu Benzem je uputi šut sa ivice šesnaesterca, ali je Alison lako savladao loptu. U prvih nekoliko minuta, Real je pokazao inicijativu, međutim bez realizacije. Vinisijus je glavom zahvatio loptu, ona je bila spora i prošla pored stative. U 16. minutu pripretio je Arnold, ali je Vaskez izblokirao šut. Nastavio je Liverul presing, pokušao je i Žota solidnim šutom, ipak su se domaći odbranili.

U 24. minutu Benzema je pobegao odbrani Liverpula i pokušao da šutir levom nogom, ali Kabak ga je ipak sustigao i izblokirao šut. Dosta miran fudbal igrao se u prvih dvadesetak minuta igre. Međutim, monotniju razbija Vinisijus Junior. Toni Kros je uputio dug pas, Vinisijus je loptu dočekao na grudi, smirio i postigao gol za 1:0. Samo što je postigao gol, Brazilac se ponovo našao u prilici, ovog puta bez pogotka. Domaći su imali još jednu šansu iz kornera, koju je dočekao Asensio uputivši šut, ali je Alison odranio. Morao je bolje da šutira Španac.

Krajem poluvremena, ,,kraljevići” su se razdrmali, dok su fudbaleri Jirgena Klopa nastavili sa dosta smirenijom igrom.

Real je u 36. Minutu potvrdio dominaciju na terenu. Liverpul je još jednom katastrofalno reagovao. Kros je ponovo uputio loptu, a Arnold je intervenisao glavom in a taj način praktično Marku Asensiju za 2:0. Prvi žuti karton na meču sudija je dodelio Maneu, zbog prigovora.

Keita je napustio teren, a njega je zamenio Alkantara u 42. minutu. Ovo je bio očajnički potez Klopa da promeni nešto. Do kraja Asensio se ponovo našao u šansi, a samo je sreća spasila Alisona i ,,redse” još jednog gola u mreži.

Tim iz Madrida je zasluženo vodio posle prvih 45 minuta, dok Liverpul sa druge strane nije uputio niti jedan šut u okvir gola Kurtoe.

Drugo poluvreme počelo je opomenom za Vaskeza zbog oštrog starta. Liverpul je posle pauze počeo konkretnije, što je rezultat i pokazao. U 51. Minutu Salah je povratio u život svoj tim. Žota je šutirao, a lopta je zakačila Modrić, na kraju je loptu u gol dopremio Egipćanin.

Benzema je pokušao da se upiše još jednom na listu strelaca, ali je ovoga putai zblokiran zahvaljujući dobroj odbrani gostiju. Ponovo je pokušao LiverpuL, preko Robertsona, međutim bez konkretne realizacije. Evidentno je da je engleski tim uradio više za 15 minuta u drugom poluvremenu, nego za svih 45 u prvom delu. Ponovo su Žota i Mane pripretili Kurtoinoj mreži, srećom po domaći tim, Mendi je izvanredno intervenisao.

Odmah potom, Real je realizovao kontru, međutim Asensio nije uspeo da završi akciju onako kako mu priliči.

Ispravio je sve to, ponovo Vinisijus. Mladi fudbaler je primio loptu Luke Modrića i šutirao kroz noge Filipsa, Alison je bio savladan. Real je poveo 3:1.

U 70. minutu Zidan je napravio prvu izmenu u svom timu. Asensio je napustio teren, a ušao je Valverde. Potom je usladila dvostruka izmena i kod crvenih, izašli su Kabak i Žota, a na teren stupili Firmino i Šaćiri. Do kraja se nije mnogo toga dešavalo na terenu, a rezultat je ostao isti. Real je slavio u prvom duelu protiv Liverpula.