Vođstvo Eštorila, prekid, uplaćen novac na račun, pa preokret Portoa

0

Fudbal odavno nije čist sport, a posljednja informacija koja ide u prilog ovo tezi stigla je danas iz Portugalije.

Tužilaštvo u Eštorilu pokrenula je postupak povodom utakmice između ovog tima i Portoa, koja je odigrana 16. januara.

Preciznije, 16. januara odigrano je prvo poluvrijeme, koje je Eštoril dobio rezultatom 1:0, a onda je meč prekinut zbog pukotina u tribinama i bojazni za sigurnost navijača. Ostatak utakmice, odnosno drugo poluvrijeme, odigran je 21. februara, a Porto je slavio ukupnim rezultatom 3:1.

Problem je nastao zbog činjenice da je nekoliko časova pred odigravanje drugog poluvremena na račun glavnog sponzora Eštorila uplaćeno 730.000 evra, a tužilaštvo ima podatak da su se predstavnici dva kluba sastali u jednom hotelu u Lisabonu.

Viđećemo kakve će rezultate dati istraga, a za sada je izvjesno da je Porto prvi sa 20 pobjeda i 4 poraza u 24 utakmice, sa pet bodova više od Benfike i Sportinga.