Vojvodini vojvođanski derbi

0

Vojvodina – Spartak 2:0 (2:0)
Bojić 29′, Nikolić 41′

Fudbaleri Vojvodine su u prvoj utakmici 11. kola Super lige Srbije pobedili subotički Spartak rezultatom 2:0.

Vojvođanski derbi je odlučen u prvom poluvremenu, koje je u potpunosti pripalo Novosađanima. Poslije pogođene stative već na startu utakmice i nekoliko propuštenih šansi, Vojvodina je povela u 29. minutu. Asistent je bio Nemanja Nikolić, a strijelac Predrag Bojić.

Doskorašnji napadač Partizana, a nekada igrač Spartaka, Nemanja Nikolić u 41. minutu kaznio je lošu reakciju odbrane Subotičana i poslije asistencije, upisao se i u strijelce.

U drugom poluvremenu Subotičani su bili ravnopravan rival, ali nisu uspjeli da ugroze pobjedu domaćina, na čijoj klupi je poslije odslužene kazne bio Nenad Lalatović.

Vojvodina će prenoćiti na prvom mjestu sa 25 bodova, jednim više od TSC-a i Crvene zvezda, a Spartak je ostao na 8. mjestu sa 12 bodova.