“Vučica” potpisala otkaz Monteli

0

Fudbaleri Rome pobijedili su na San Siru ekipu Milana 2:0 u derbi meču 7. kola Serije A.

Ovim porazom “vučica” je gotovo sigurno potpisala otkaz treneru “rosonera” Vinćencu Monteli.

Roma je do trijumfa došla golovima Džeka u 72. i Florencija u 77. minutu.

Lacio je deklasirao Sasuolo sa 6:1. Rimljani su odigrali meč na visokom nivou, posebno drugo poluvrijeme, a od samog starta igrao je i crnogorski reprezentativac Adam Marušić.

Zanimljivo, na Olimpiku su se najprije radovali igrači Sasuola, da bi onda uslijedila rapsodija izabranika Simonea Inzagija.

Dvostruki strijelci bili su Luis Alberto i Parolo, dok su po gol postigli De Vrij i Imobile.

Inter nije dozvolio iznenađenje na gostovanju Beneventu, ali nije to bio lak posao za “neroazure”. Završilo je 2:1, a igrač utakmice bio je Brozović koji je postigao oba pogotka.

Gubitnik dana je Torino. “Bikovi” su do 89. minuta imali 2:0 protiv Verone, a onda šok za ekipu Siniše Mihajlovića. Dva brza gola gostiju, Ćerćija i Pacinija – za remi na kraju.

Kijevo je kod kuće savladao Fiorentinu sa 2:1, dok je susret SPAL-a i Krotonea završen neriješeno 1:1.

Napoli je ranije danas savladao Kaljari 3:0 i zadržao perfektan učinak. Dva boda manje na tabeli ima Inter, Juventus je treći sa 18 uz meč manje, dok je Lacio četvrti sa 16. Roma zauzima petu poziciju sa 15.

Ovu rundu zatvara okršaj Atalante i Juventusa od 20.45.