WU: Crna Gora ubjedljivo poražena od Grčke

0

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je od Grčke u trećem kolu grupe I kvalifikacija za EURO 2021.

Gošće su opravdale ulogu u meču koji je, zbog uzuzetno velikih padavina u Podgorici, odigran sa sat vremena kašnjena po teškom terenu za igru.

Grkinje su povele nakon petnaestak minuta igre pogotkom Danaj Sidire, čime su sebi znatno olakšale put do trijumfa. Bolje su se snašle po teškom terenu i početkom drugog poluvremena udvostručile prednost preko Kristine Kokovjadu u 51. minutu.

U finišu se još dva puta tresa mreže naše reprezentacije, u 78. minutu pogodila je Despojna Hacinikolau i u posljednjim trenucima meča Tomaj Vardali. Baš prije tog posljednjeg gola, odličnu šansu za pogodak propustila je Armisa Kuč, koja nije bila precizna u izglednoj situaciji.

CRNA GORA – GRČKA 0:4

Gradski stadion, Podgorica.

Sudija: Relika Turi (Estonija).

0:1 – Danaj Sidira 15’, 0:2 – Kristina Kokovjadu 51’, 0:3 – Despojna Hacinikolau 78’, 0:4 – Tomaj Vardali 90’+3’

Armisa Kuč, Helena Božić, Maja Šaranović – Crna Gora

Crna Gora: Ivana Čabarkapa, Aleksandra Popović, Maja Šaranović, Tatjana Đurković, Slađana Bulatović, Jasna Đoković (od 68. Marija Maraš), Nađa Stanović, Armisa Kuč, Jelena Karličić (od 86. Jelena Vujadinović), Helena Božić, Darija Đukić.
Selektor: Mirko Marić.

Grčka: Anti Papakonstantinu, Kirjaki Kinosidu, Anastasija Gacu, Eleni Kakambuki (od 83. Vaso Kidonaki), Danaj Sidira, Natalija Hacijanidu, Veatriki Sari (od 65. Tomaj Vardali), Atanasija Moraitu (od 73. Anastasija Spiridonidu), Eleni Marku, Despojna Hacinikolau, Kristina Kokovjadu.
Selektor: Antonios Prijonas.