WU19: Konačno osvojen bod

0

Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Letonijom u posljednjem kolu preliminarne faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – 1:1.

Bila je ovo najbolja partija ekipe Mirka Marića na ovom turniru, nakon dva poraza, od Austrije i Rusije.

Već u 10. minutu Jelena Vujadinović bila je u izglednoj prilici, ali nije uspjela da zatrese mrežu protivnika. Tri minuta kasnije dobar pokušaj imala je i Andrea Vučić. U 32. minutu i Dženita Ramčilović je mogla do pogotka.

U nastavku je stigla kazna za te promašaje. Letonke su u 59. minutu izvele akciju koju je u gol pretvorila Karlina Miksone.

Međutim, naše omladinske se nijesu predale, već su nastavile sa ofanzivom. Nagrada za takav pristup stigla je u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je Vujadinović iskoristila jedanaesterac.

– Odigrali smo vrlo dobro, bili bolji sve vrijeme i napravili nekoliko vrlo dobrih prilika. Kada smo promašili sve te prilike, poslije naše kardinalne greške smo primili gol iz prvog njihovog udarca. I pored primjenog gola, nastavili smo sa napadima i nagrađeni smo osvajanjem boda pogotkom u posljednjem minutu. Najbitnije je da smo odigrali korektan turnir, sa evidentnim napretkom iz utakmice u utakmicu. Djevojke zasluzuju sve pohvale za zalaganje i ponašanje u toku cijelog turnira, kazao je selektor Marić.

LETONIJA – CRNA GORA 1:1