YLŠ: Poraz Mladosti

0
Fudbaleri Mladosti poraženi su ubjedljivo od Sparte iz Praga 4:0 u prvom kolu kvalifikacija za omladinsku Ligu šampiona.

Finiš prvog poluvremena bio je presudan za pobjednika ovog susreta, ali vrlo vjerovatno i čitavog dvomeča. U samo dva minuta Česi su stigli do ogromnih 3:0 na poluvremenu i povratka za naš sastav nije bilo.

Prvi gol na meču dao je u 20. minutu Zidan Mustedanagić, mladi bosanski fudbaleri. U 45. minutu, Šćekić je poslao loptu iz leđa svog golmana Pavićevića za 2:0. Prije posljednjeg sudijskog zvižduka opet je Zidan postigao gol koji je potpuno presjekao naš sastav. Konačan rezultat u 69. minutu postavio je Mareček.

Mladost nije iskoristila svoje šanse, imala je pet šuteva u okvir gola, ali je svaki odlični Kotek zaustavio.