ZA RUBRIKU VJEROVALI ILI NE: Fudbaleri Rudara se sami povrjeđivali

0

Komisija za takmičenje donijela je odluku da utakmicu 5. kola Omladinske lige Crne Gore, između OFK „Mladost DG“ – FK „Rudar“, koja je prekinuta u 54. minutu kod rezultata 4:0 u korist OFK „Mladost DG“, registruje tim rezultatom.

Nakon izvršenog uvida u zapisnik sa te utakmice, Komisija za takmičenje je utvrdila da su u 42. utakmice igrači FK „Rudar“ počeli da se povrjeđuju bez bilo kakvog kontakta sa protivničkim igračima, tako da je prvo poluvrijeme završeno sa osam gostujućih igrača na terenu. Drugo poluvrijeme FK „Rudar“ je počeo sa igračima koji su završili prvo poluvrijeme, da bi se opet počeli „povrjeđivati“, tako da su u 54. ostali sa šest igrača na terenu. Sudija utakmice je čekao pet minuta da se povrijeđeni igrač vrati u igru, ali pošto ni posle tog vremena nije bio dovoljan broj igrača FK „Rudar“ na terenu, sudija je prekinuo utakmicu, o čemu je obavijestio delegata i predstavnike klubova.

Komisija za takmičenje utvrdila je da je prekid izazvala ekipa FK „Rudar“.