Žarko sam želio da Ronaldo promaši penal

0

Hauard Veb bio je jedan od najboljih djelilaca pravde na terenima Premijer lige.

Ovaj bivši sudija nedavno je imao zanimljiv intervju za “The Athletic“ u kome je iznio jedno, pomalo zakašnjelo, priznanje.

Veb je, naime, priznao da je silno želeo da Kristijano Ronaldo promaši penal na utakmici protiv Totenhema koju je on sudio. Radi se o utakmici Mančester Junajted – Totenhem, odigrane još 2009. godine na “Old Trafordu“. “Crveni đavoli“ su gubili sa 0:2, strijelci za goste bili su Bent i Modrić, ali su u nastavku postigli pet golova i stigli do ubjedljivog trijumfa 5:2. U 57. minutu Hauard Veb je dosudio penal za Junajted, a 11 godina kasnije priznao je da je želio da izvođač tog kaznenog udarca, Kristijano Ronaldo, ne postigne gol. Evo i zašto:

– Vidio sam da je Kerik prvi stigao do lopte, a zatim pao. U prvi mah mi se učinilo da je čist penal, ali sam očekivao uobičajene proteste gostiju. Međutim, pogled golmana Totenhema Gomesa me je pokolebao. U tom trenutku sam shvatio da sam pogriješio, ali nisam promijenio odluku. Posle toga samo sam se nadao da će Ronaldo promašiti penal, ali se to nije desilo, priznao je engleski sudija.

Tim golom Junajted je smanjio na 1:2, ali je do kraja deklasirao Totenhem i osvojio važne bodove u borbi sa Liverpulom za osvajanje titule šampiona. Hauard Veb je pet godina nakon toga završio karijeru, ali mu je taj detalj ostao urezan u sećanje.