Željezničar prejak za Arsenal

0

Fudbaleri Arsenala doživjeli su poraz od ekipe Željezničara rezultatom 2:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj na Zlatiboru.

Sarajevski tim, predvođen sjajnim Andrijom Drljom, postigao je oba gola u drugom poluvremenu, čime je ostvario zasluženu pobjedu. Drljo je demonstrirao svoju golgetersku vještinu i bio ključni igrač za svoj tim.

Trener Arsenala, Zoran Tripković, odlučio je da u prvom poluvremenu izvede iskusniji tim koji će se suprotstaviti jermenskom Alaškertu u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija. Međutim, rezultat nije bio na strani tivatskog kluba.

U drugom poluvremenu priliku su dobili rezervisti, uglavnom mlađi igrači, kako bi im se pružila prilika za dokazivanje.

Naredni protivnik Željezničaru na pripremama na Zlatiboru će biti još jedan crnogorski tim, Sutjeska. Ovaj susret je zakazan za 28. jun i očekuje se da će biti prilika za oba tima da nastave s pripremama i pokažu svoje fudbalske sposobnosti u ovoj fazi priprema.

Poraz od Željezničara neće obeshrabriti Arsenal, jer su prijateljske utakmice prilika za učenje i unapređenje taktike i igre. Klub će nastaviti s radom i pripremama kako bi ostvario uspješne rezultate u narednim takmičarskim izazovima.